W dziale | Fakty

Pływali ze Skalarem

Opublikowany 10.01.2018

Lubartowski Klub Pływacki SKALAR w roku 2017 wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Gminą Miastem Lubartów, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie, Lubelskim Okręgowym Związkiem Pływackim realizował projekty związane z nauką i doskonaleniem pływania dzieci i młodzieży z miasta Lubartowa i okolic.

Pierwszy projekt pt. „Umiem pływać” realizowany był od marca do grudnia 2017 r. Adresatami zadania byli uczniowie klas I-III szkół podstawowych miasta Lubartowa. Projekt zakładał systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”. Były to zajęcia bezpłatne. Łączna liczba uczestników to 540 dzieci ze szkół podstawowych miasta Lubartowa. Zajęcia w ramach projektów oprócz ciekawej propozycji skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływackich, dawały również możliwość rozwijania i podnoszenia ogólnej sprawności fizycznej. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę trenerską LKP SKALAR i to bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.

Drugi projekt pt. „Program KLUB” skierowany był dla dzieci i młodzieży uzdolnionych sportowo. Odbiorcami zadania były dzieci i młodzież z miasta Lubartowa i okolic. Łączna liczba to 45 osób z podziałem na 3 grupy (podział według wieku i umiejętności). Najmłodsze dzieci były z rocznika 2010. Warto podkreślić, iż zawodnicy z Naszego klubu w roku 2017 w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich zajmowali wysokie miejsca.

Projekty były możliwe dzięki wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Miasta Lubartów. Warto również wspomnieć o bardzo dobrej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie, Lubelskim Okręgowym Związkiem Pływackim oraz szkołami podstawowymi miasta Lubartowa.

Dariusz Klej

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (4932).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.