W dziale | Fakty

Poetyckie sukcesy uczennic z II LO

Opublikowany 22.06.2015

Dwie uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie zostały docenione przez Jury Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Kajet”, organizowanego corocznie przez Centrum Kultury w Lublinie w ramach prezentacji konkursowych Sceny Młodych 2015.

IMG_2158Uczniowie II LO już wielokrotnie sięgali po najwyższe laury w konkursach literackich, udowadniając, że posiadają duży talent artystyczny. Tym razem sukces odniosły: Karolina Kutnik z klasy I b (opiekun: Marta Wronowska), zdobywając III nagrodę oraz Anna Humeniuk z klasy II a (opiekun: Aleksandra Solarz), otrzymując wyróżnienie. Obydwie dziewczyny zostały docenione w kategorii poezji i 18 czerwca uczestniczyły w Koncercie Laureatów Sceny Młodych 2015.
Scena Młodych to konkursowy przegląd zjawisk i zdarzeń amatorskiego ruchu artystycznego Lublina i województwa lubelskiego. Prezentuje i promuje dorobek artystyczny młodych ludzi uzdolnionych wokalnie, teatralnie i literacko. Uczniowie II LO regularnie odnoszą sukcesy w tym prestiżowym konkursie, w ubiegłym roku aż cztery uczennice zostały zauważone przez Jury „Kajetu”, Ania Humeniuk zdobyła wówczas I nagrodę za zestaw wierszy.
Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć w zmaganiach ze słowem poetyckim!

AO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7605).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.