W dziale | Fakty

„Pola Nadziei 2016”

Opublikowany 06.04.2016

Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny oraz Parafia pw. św. Anny zapraszają do włączenia się w ogólnopolską akcję „Pola Nadziei”, która odbędzie się w Lubartowie w dniu 17 kwietnia.

Ideą kampanii „Pola Nadziei” jest propagowanie wśród społeczeństwa niesienia bezinteresownej pomocy na rzecz osób terminalnie chorych oraz pozyskiwanie funduszy na działalność hospicyjną. Ciężka i nieuleczalna choroba nowotworowa, zwłaszcza w jej ostatnim etapie, wymaga szczególnych form wsparcia. Na pojawiające się w tym czasie potrzeby chorych i ich bliskich odpowiada zespół hospicyjny, zapewniający opiekę medyczną, psychologiczną, socjalną i duchową. Pomocy może jednak udzielić każdy z nas, komu bliska jest wrażliwość na cierpienie drugiego człowieka.

Dużym wsparciem w realizacji kampanii jest współpraca z placówkami oświatowymi, spośród których wyłonione są zespoły wolontariuszy i ich opiekunów. Udział w akcji dzieci i młodzieży jest szansą na rozwijanie poczucia odpowiedzialności, ale też empatii i świadomości obecności osób chorych w naszym społeczeństwie.

Celem zbiórki jest pozyskanie środków pieniężnych na zakup sprzętu, urządzeń medycznych, leków dla  Społecznego Zakładu Opieki Hospicyjnej im. Ks. Prałata Andrzeja Tokarzewskiego w Lubartowie.

Wymownym symbolem kampanii „Pola Nadziei” jest żonkil- znak nadziei na nowe życie-odrodzenie.

PLAKAT_POLA_NADZIEI 1Wszystkim osobom, które włączą się w akcję dziękujemy za okazaną pomoc.

Prezes Zarządu

Waldemar Kijek

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7182).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.