W dziale | Fakty

Policja szuka właścicieli skradzionych rowerów

Opublikowany 17.07.2013

Lubartowscy kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży kilku rowerów. Policjanci odzyskali siedem jednośladów skradzionych na terenie Lubartowa i gminy Niemce. 

policja W ostatnią niedzielę lubartowscy policjanci zostali zaalarmowani o kradzieży roweru.

– Nieznani sprawcy ukradli jednoślad sprzed kościoła Św. Anny w Lubartowie podczas trwającej mszy. Policjanci ustalili rysopisy sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania. Już po kilkunastu minutach w miejscowości Łucka kryminalni zauważyli podejrzane osoby siedzące w dostawczym volkswagenie w rejonie kościoła. Ich wygląd odpowiadał rysopisom poszukiwanych osób. Byli to 26 – letnia mieszkanka Lublina i 55 – letni mieszkaniec gminy Serniki – informuje Grzegorz Paśnik, rzecznik prasowy lubartowskiej policji.

W części ładunkowej ich samochodu policjanci znaleźli skradziony przed chwilą w Lubartowie  rower. Podejrzani zostali zatrzymani do wyjaśnienia. W trakcie czynności wyjaśniających przyznali się do kilku kradzieży rowerów na terenie Lubartowa i gminy Niemce. Policjanci odzyskali w sumie siedem skradzionych jednośladów. Część z nich została już wstawiona do komisu.

Za kradzieże grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci poszukują właścicieli dwóch odzyskanych rowerów o nazwie FREEROAD FLASH i RANGER STRONG. Osoby, którym od początku lipca 2013 roku na terenie Lubartowa i najbliższych okolic został skradziony rower proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie, tel. 81 852 62 10, 81 855 20 31 lub 997.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.