„Pomóż dzieciom przetrwać zimę”: Lubartowianie podarowali więcej niż rok temu

Opublikowany 03.12.2013

 Zbiórkę uliczną darów w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” przeprowadzono w niedzielę  1 grudnia w Lubartowie. Jak podkreślają organizatorzy – zebrano więcej darów niż podczas ubiegłorocznej akcji, a zbiórka będzie trwała do 6 grudnia.DSC_5260

Koordynatorem akcji w naszym mieście był NSZZ „Solidarność” Ziemi Lubartowskiej Region Środkowowschodni. Zgodnie z ideą, nie zbiera się środków finansowych, tylko dary rzeczowe. Są to m.in. odzież, obuwie, zabawki, książki, artykuły szkolne i spożywcze, ziemiopłody, artykuły przemysłowe czy środki czystości, które mieszkańcy Lubartowa przynosili do specjalnych samochodów z logo akcji stojących przed lubartowskimi supermarketami. W zbiórkę darów włączyli się też członkowie klubu „Azymut” z II LO w Lubartowie pod opieką Katarzyny Płaszczewskiej i Przemysława Kurala. – Zebraliśmy bardzo dużo darów. Najwięcej było żywności, którą razem z artykułami chemicznymi i słodyczami przekażemy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie zostaną przygotowane paczki. Natomiast ubrania będą podopiecznym tej placówki wydawane u nas w biurze. Akcja trwa jeszcze do 6 grudnia. Dary można przynosić do naszej siedziby przy ul. Legionów 63 w godzinach od 9.00 do 15.00 – mówi Józef Małyska, szef sztabu akcji.

W tym roku nie obyło się bez przykrych incydentów. Jak wspominali wolontariusze – zostali wyproszeni sprzed jednego z supermarketów, gdyż odbywała się tam świąteczna zbiórka żywności. Musieli przestawić samochód przeznaczony do zbiórki darów w inne miejsce.

Przypominamy, że w  ramach tej inicjatywy 23 listopada w kinie Lewart miał miejsce seans dla dzieci (wejściówka za symboliczną tabliczkę czekolady) pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartów. Szczegółowe informacje na temat zbiórki już wkrótce.

Sylwia Nowokuńska

DSC_5263

 

 

 

 

 

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.