W dziale | Fakty

Powiat zwrócił 2,5 mln zł subwencji

Opublikowany 21.03.2014

2,5 mln zł ze swojego budżetu zwrócił w ubiegłym roku powiat lubartowski do skarbu państwa. To efekt kontroli UKS (Urząd Kontroli Skarbowej). O sprawę pytał radny Leszek Rogulski z klubu radnych PiS podczas sesji Rady Powiatu.

Urząd Kontroli Skarbowej skontrolował cztery placówki oświatowe prowadzone przez powiat lubartowski (Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim, Bursa Szkolna w Lubartowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Firleju, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna). Kontrola dotyczyła prawidłowości otrzymania z budżetu państwa części oświatowej subwencji ogólnej za rok: 2009, 2010, 2011, 2012. W jej wyniku stwierdzono, że została ona w kontrolowanych latach zawyżona o 2 471 468,72 zł.

Z czego wynikały te nieprawidłowości? Jak poinformowało nas Starostwo Powiatowe w Lubartowie, spowodowane były między innymi błędną interpretacją zapisów „Instrukcji wprowadzania i przekazywania danych w systemie informacji oświatowej przy użyciu programu SIO”. Powodem nieprawidłowości było także wykazywanie przez szkoły w Systemie Informacji Oświatowej uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wykazani w systemie SIO uczniowie nie kwalifikowali się do zgłoszenia np. z powodu braku na dzień 30 września aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub też z powodu posiadania orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, a nie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego (Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Firleju). Jak poinformował „Lubartowiaka” radny Leszek Rogulski, klub radnych PiS zwrócił się do UKS o pełny protokół z przeprowadzonej kontroli.

 

<KW>

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6560).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (1)

  1. ilona:

    Radni jak to możliwe że zwrócono 2,5 mil zł. a wyście tego nie zauważyli. Dlaczego pan Krupa nie poniósł żadnych konsekwencji , przecież to on wysyła te dane.

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.