W dziale | Fakty

Pożar śmieci w sortowni w Wólce Rokickiej

Opublikowany 09.03.2020

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 02.03 do dnia 08.03 na terenie powiatu lubartowskiego powstało 13 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 08.03. o godz. 2056 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Kozłówka , gm. Kamionka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem całkowicie objęty jest budynek stodoły o wymiarach 20x10m. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów gaśniczych wody na palący się obiekt. Po lokalizacji część konstrukcji budynku została rozebrana a materiały znajdujące się wewnątrz wyniesione a następnie dogaszone. W wyniku zdarzenia spaleniu uległa stodoła, sprzęt rolniczy, płody rolne (siano i słoma), drobny sprzęt warsztatowy. Działania gaśnicze zakończyły się parę minut po północy. W działaniach brały udział zastępy: 1 zastęp JRG Lubartów oraz zastępy OSP z Kamionki, Kozłówki, Samoklęsk, Firleja oraz Niedźwiady.

W tym samym dniu kilka minut przed godziną 1900 SK KP PSP w Lubartowie otrzymało zgłoszenie o pożarze hałdy śmieci na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z hałdy o wymiarach około 60x10x6m wydobywa się dym. Dym wydobywał się z wnętrza pryzmy na niewielkiej powierzchni. Działania straży pożarnej oraz służb z MPWiK w Lublinie polegały na rozdzieleniu hałdy na dwie części w celu ograniczenia rozprzestrzenienia się pożaru na większą powierzchnię. Do działań sukcesywnie angażowane są dodatkowe zastępy m.in.: JRG PSP z pobliskich powiatów woj. lubelskiego oraz zastępy OSP z terenu powiatu lubartowskiego. W celu zapewnienia dostatecznej ilości wody zbudowana zostanie magistrala, którą zostanie dostarczona woda na miejsce pożaru. Działania są kontynuowane….

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7479).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.