Przedstawiciele kongresu polsko – amerykańskiego w DAKO

Opublikowany 15.10.2018

Uczestnicy kongresu polsko – amerykańskiego 13 października odwiedzili Lubartów. Wizyta studyjna miała miejsce na terenie zakładu produkcyjnego drukarni DAKO przy ulicy Kozłowieckiej. Goście obejrzeli też Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Drukarnia Dako była jednym z czterech przedsiębiorstw w województwie lubelskim, które odwiedzili przedstawiciele polsko – amerykańskiego kongresu. Kongres pod nazwą „100 lat wspólnego dziedzictwa” organizowany jest przez KUL oraz Urząd Wojewódzki W Lublinie. Wpisuje się on w jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości oraz powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Mija także 99 lat od czasu nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską, a USA. Spotkanie środowiska polskiego i amerykańskiego ma za cel między innymi zachęcenie amerykańskich przedsiębiorców do inwestowania w naszym regionie.
Do inwestowania na terenach lubartowskiej strefy ekonomicznej zachęcał obecny podczas wizyty studyjnej burmistrz Janusz Bodziacki – Od 7 lat posiadamy Specjalną Strefę Ekonomiczną. Mamy jeszcze wolne tereny do zagospodarowania – mówił . Dodał, że w Lubartowie funkcjonuje około 1300 podmiotów gospodarczych , a drukarnia Dako jest ambasadorem Lubartowa na Europę i na świat.
(kw)

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6906).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.