W dziale | Fakty

Przemysław na spotkaniu u Jarosława

Opublikowany 15.01.2018

10 stycznia Przemysław Podleśny, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, uczestniczył w spotkaniu z wicepremierem Jarosławem Gowinem. Do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zostali zaproszeni medaliści międzynarodowych olimpiad przedmiotowych.

Podczas spotkania wicepremier Jarosław Gowin wręczył listy gratulacyjne dwudziestu czterem medalistom – najlepszym uczniom z całej Polski oraz ich opiekunom. Wśród wyróżnionych znalazł się Przemek Podleśny z II LO, zdobywca złotego medalu indywidualnie i srebrnego drużynowo w Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej. Reprezentanci Polski na międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych zdobyli w ubiegłym roku łącznie 31 medali i 5 wyróżnień. Medaliści reprezentowali rozmaite dziedziny wiedzy, przede wszystkim jednak były to nauki ścisłe i przyrodnicze: matematyka, fizyka, astronomia i astrofizyka, lingwistyka matematyczna, chemia, biologia, a także geografia. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin zachęcał olimpijczyków, by w przyszłości chcieli swe pasje naukowe rozwijać w Polsce, na polskich uniwersytetach:

Studiując lub myśląc o wyborze studiów, macie przed sobą wiele dróg, wiele możliwości, drzwi najlepszych światowych uczelni stoją przed Wami otworem. Nie ukrywam, że bardzo bym się ucieszył, gdybyście wybrali polskie uniwersytety. Reforma szkolnictwa wyższego to suma wielu działań, jednak bez zdolnych i pracowitych studentów pozostanie w sferze teorii. Dlatego zapraszam Was już teraz, byście chcieli współtworzyć silne polskie uniwersytety, konkurujące z najlepszymi na świecie.

Podziękowanie w MNiSW odebrała także Jolanta Prokopowicz, wychowawczyni Przemka Podleśnego. Szef resortu nauki zwracając się do nauczycieli i rodziców najzdolniejszych polskich licealistów, gratulował i dziękował im za wsparcie ich, za to, że na co dzień pomagają młodym talentom rozwijać się i wzrastać.   O dalszych osiągnięciach Przemka z pewnością jeszcze usłyszymy. W tym roku uczeń II LO przygotowuje się do udziału w siedmiu olimpiadach przedmiotowych! Gratulujemy Przemkowi i jego nauczycielom oraz życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.

A. Opolska, Opr. Redakcja

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5712).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.