W dziale | Fakty

Radni obradowali we wtorek

Opublikowany 24.02.2016

ratusz_2

Na ostatniej sesji Rady Miasta Lubartów radni podjęli cztery uchwały, m.in. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do szkół podstawowych i gimnazjów, dla których organem prowadzącym jest Miasto Lubartów.
Także w sprawie Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2016.

Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Miasto Lubartów za rok 2015 przedstawiła Ewa Sędzimierz, naczelnik wydziału oświaty UM Lubartów.

Głosowano także nad zbyciem działki w miejscu po dawnym zakładzie cukierniczym „Solidarność” między ul. Czwartaków ul. Powstańców Warszawy. Radni podjęli uchwałę o sprzedaży. Teren ma w przyszłości służyć działalności gospodarczej.

Radni zadawali pytania o postępy prac przy budowie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej. Zastępca Burmistrza Miasta Radosław Szumiec poinformował, że prace idą zgodnie z harmonogramem. Rozruch nastąpi w miesiącach wrzesień – październik, a cała inwestycja ma być zakończona jesienią.

Radni pytali także o inwestycję przy ul. Parkowej. Zastępca burmistrza Radosław Szumiec odpowiedział, że prace powinny być wznowione od 1 marca, jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą.

Poniżej zamieszczamy nagranie wideo z sesji.

kolejna część sesji wkrótce

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7581).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.