W dziale | Fakty

Rajd dla Bianki. Janusz Kobyłka wraca 11 sierpnia

Opublikowany 03.08.2018

Rowerem dookoła Polski po zdrowie dla Bianki

Już od ponad miesiąca trzymamy kciuki za naszego bohatera Janusza Kobyłkę. Rowerzysta z Klubu Aktywnych ART-FIT wybrał się w podróż dookoła Polski liczącą 3 700 km. Janusz jedzie dla Bianki Zosi Dzięcioł, dziewczynki cierpiącej na ciężką chorobę genetyczną. Wszystkim napotkanym, zainteresowanym ludziom przekazuje ulotki o dziewczynce, z prośbą o finansowe wsparcie. Każdy może pomóc, wpłacając dowolną kwotę na subkonto Bianki w Fundacji „Słoneczko”.

Janusz wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Pokonał około 3 000 km. Każdy dzień swojej wyprawy podsumowuje na Facebooku krótką relacją i zdjęciami z malowniczych zakątków naszego kraju. ART-FIT jako organizator rajdu czuje się w obowiązku przekazania krótkiej relacji, streszczenia przeżyć i spostrzeżeń Janusza, czerpiąc informacje z jego codziennych przekazów. Z relacji Janusza nasuwa się jeden wniosek: jego wyprawa budzi duże zainteresowanie. Na całej trasie ludzie reagują z wielką sympatią. Proszą o ulotki z numerem konta Bianki.

Ludzie służą pomocą (poczęstunek, noclegi lub ulgi hotelowe, chętnie się fotografują razem z naszym bohaterem). Zdarza się też towarzystwo cyklistów na znacznych odcinkach, rowerzyści nawet modyfikują, wydłużają swoje trasy, aby towarzyszyć Januszowi. Jakie są efekty finansowe wysiłku Janusza? Za wcześnie oceniać. Wpływy na konto Bianki pojawiają się – mówi mama Bianki. Moja refleksja z całej tej wyprawy Janusza jest bardzo pozytywna: kolejny raz ludzie się sprawdzają. Takie akcje wyzwalają w nas najlepsze cechy. Pomagając i starając się pomóc innym, stajemy się lepsi. W trakcie telefonicznej rozmowy Janusz z rozrzewnieniem opowiadał o ludziach z Ukrainy, którzy zadeklarowali pomoc Biance. Mężczyzna, który chciał pomóc, był osobą niepełnosprawną, na wózku. Wszyscy w sobie tylko znany sposób przeżywamy setną rocznicę odzyskania niepodległości, nasuwa się puenta: „O co walczyłby Janusz, gdyby żył 100 lat wcześniej?” W tym tygodniu Janusz Kobyłka odwiedził Eliaszuki i Nową Lutę. Mamy nadzieję na jego szczęśliwy powrót już 11 sierpnia.

Halina Żeromska

foto: //www.facebook.com/profile.php?id=100009308820612

Darowiznę możesz przekazać tutaj:

FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM “SŁONECZKO”
STAWNICA 33A, 77-400 ZŁOTÓW, nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 BIANKA DZIĘCIOŁ, 289/D – DAROWIZNA – z dopiskiem Rajd Janusza dla Bianki

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5601).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.