W dziale | Fakty

Recytacje z Noblem

Opublikowany 03.10.2014

IX edycja Konkursu Recytatorskiego „Recytacje z … Noblem” zorganizowanego przez Lubartowski Ośrodek Kultury za nami.

Konkurs miał miejsce w dniach 2 – 3 października. W tym roku zgłosiło się 126 uczestników, w tym duża liczba 6 i 7 – latków. Miał za zadanie przypomnieć postaci polskich laureatów Literackiej Nagrody Nobla: Henryka Sienkiewicza (1905), Władysława Reymonta (1924), Czesława Miłosza (1980) i Wisławy Szymborskiej (1996). Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i ponadgimnazjalnych recytowali utwory m.in. Doroty Gellner, Agnieszki Frączek, Wandy Chotomskiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Zbigniewa Herberta czy Danuty Wawiłow. Wśród noblistów wybierano Wisławę Szymborską lub Czesława Miłosza. Komisja konkursowa oceniała dobór repertuaru, poprawność wymowy i ogólny wyraz artystyczny. Spośród wielu ciekawych interpretacji jury wyróżniło 37 uczniów:

Wyniki konkursu:
Kaja Wróblewska – kl. I, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Marta Majchrzak
Martyna Różyk – kl. I, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Eliza Mazurek
Melania Słowikowska- kl. I, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Eliza Mazurek
Ignacy Domański – kl. I, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Maria Zwolińska
Oliwia Mrozik – kl. I, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Anna Wiącek
Maciej Misztal – kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie; opiekun Iga Mazurek – Racka
Olga Winiarska – kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie; opiekun Iga Mazurek – Racka
Oliwier Król – kl. II, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Agnieszka Poznańska
Filip Józefaciuk – kl. II, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Małgorzata Burzyńska
Bartosz Libera – kl. II, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Anetta Bober
Maja Bednarska – kl. II, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Anetta Bober
Iga Pawlikowska – kl. II, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie; opiekun Agata Polichańczuk
Bartłomiej Obodziński – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Marta Mitura
Alicja Kowalczyk – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Marta Mitura
Maja Gałązka – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Danuta Bogusz
Klaudia Kubik – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Danuta Bogusz
Hanna Gruba – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Danuta Bogusz
Anna Kasztelańska – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Marzena Łukasiewicz
Adrian Grabowski – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Marta Widyńska
Blanka Jałocha – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie; opiekun Elżbieta Miciuk
Anna Kołodyńska – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie; opiekun Elżbieta Miciuk
Angelika Krzyżanowska – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie; opiekun Dorota Rola
Amelia Sieńczak – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie; opiekun Wiesława Szczygieł i Magdalena Budzyńska
Michał Biały – kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie; opiekun Anna Janikowska
Natasza Niedobit – kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie; opiekun Ewa Miduch
Igor Bielaszewski – kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie; opiekun Bogumiła Antoniak
Wiktoria Lipska – kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie; opiekun Bogumiła Antoniak
Aleksandra Bartoń – kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie; opiekun Bogumiła Antoniak
Damian Kukla – kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie; opiekun Bogumiła Antoniak
Dagmara Kukla kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie; opiekun Bogumiła Antoniak
Magdalena Rola – kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie; opiekun Ewa Miduch
Weronika Czarnecka- kl. I gimnazjum, Zespół Szkół nr 2 im. ks. Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, opiekun Karolina Oleksiejuk
Anna Kot – kl. III LO, Zespół Szkół nr 2 im. ks. Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, opiekun Beata Cieślak
Paulina Andrzejkiewicz – kl. III LO, Zespół Szkół nr 2 im. ks. Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, opiekun Beata Cieślak
Wiktoria Różyk – kl. II LO, Zespół Szkół nr 2 im. ks. Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, opiekun Beata Cieślak
Julia Tomala – kl. I LO, Zespół Szkół nr 2 im. ks. Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, opiekun Karolina Oleksiejuk
Karolina Krupa – kl. I LO, Zespół Szkół nr 2 im. ks. Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, opiekun Karolina Oleksiejuk

Recytacje-03 Recytacje-02 Recytacje-01 Recytacje-43 Recytacje-42 Recytacje-41 Recytacje-35 Recytacje-36 Recytacje-37 Recytacje-38 Recytacje-39 Recytacje-40 Recytacje-34 Recytacje-33 Recytacje-32 Recytacje-31 Recytacje-30 Recytacje-29 Recytacje-23 Recytacje-24 Recytacje-25 Recytacje-26 Recytacje-27 Recytacje-28 Recytacje-22 Recytacje-21 Recytacje-20 Recytacje-19 Recytacje-18 Recytacje-17 Recytacje-11 Recytacje-12 Recytacje-13 Recytacje-14 Recytacje-15 Recytacje-16 Recytacje-05 Recytacje-06 Recytacje-07 Recytacje-08 Recytacje-09 Recytacje-10 Recytacje-04

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7349).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.