W dziale | Fakty

Koncert dla Marka Ogórka już w sobotę 22 marca

Opublikowany 20.03.2014

Rockowy koncert charytatywny na rzecz Marka Ogórka odbędzie się 22 marca w Klubie Studenckim „KAZIK w Lublinie. To kolejna inicjatywa dla ucznia RCEZ, który stracił część nogi podczas prac rolnych.

plakat3_Jak informuje Daniel Kisiewicz, katecheta z RCEZ, który organizuje pomoc dla Marka, podczas koncertu wystąpi Zespół „Madvision”, promujący nową płytę „Twój Raj” oraz  „Dwudziestu Siedmiu Bezimiennych”. W trakcje koncertu będzie także licytacja obrazów prowadzona przez Annę Dąbrowską –  reporterkę i prezenterkę TVP Lublin.

Przypomnijmy, że Marek Ogórek jest uczniem RCEZ. Mieszka w Samoklęskach. 2 listopada 2013 roku 18- latek doznał urazu prawej nogi, która została wciągnięta i unieruchomiona przez wałek przenoszący napęd z ciągnika do maszyny rolniczej. Chłopak został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Lublinie. Niestety części nogi, poniżej kolana nie udało się uratować.

Zebrane podczas koncertu pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Marka. W sumie na protezę i rehabilitację potrzeba około 140 tys. zł.   KW

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.