W dziale | Fakty

Rozpoczęcie sezonu rowerowego Relaksu

Opublikowany 24.03.2015

Utarła się już taka tradycja, że w pierwszy dzień rozpoczynający kalendarzową wiosnę Relaksiacy rozpoczynają sezon rowerowy. Tak było i tym razem. Ponad 60-osobowa grupa miłośników jazdy na rowerze z Lubartowa, Brześcia i Lwowa w barwnym korowodzie przebierańców ruszyła ulicami miasta do Sernik. Tam nad rzeką Wieprz odbył się sąd nad Marzanną symbolizującą Zimę. Z uwagi, że Zima w tym roku była, albo jej nie było, bądź była bardzo łagodna, zebrani prosili o jak najlżejszy wyrok. Tradycji jednak stało się zadość i podpalona kukła popłynęła do morza.

W iście wiosennej scenerii – słońce, śpiew ptaków, budząca się do życia przyroda, dobre nastroje uczestników, przeprowadzony został konkurs na najciekawszy ubiór oraz konkurs na rymowankę o tematyce wiosennej. Najbardziej kreatywni twórcy zostali nagrodzeni słodyczami. Pierwsze wiosenne spotkanie rowerzystów zakończyło się pieczeniem kiełbasek i snuciem planów na dalsze wspólne wyjazdy. Sponsorami imprezy byli: Urząd Miasta Lubartów, Bank Spółdzielczy w Lubartowie oraz Fundacja Na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek Po Napojach „Recal”

wiosna 2015 z Relaksem wiosna 2015 z Relaksem_02 wiosna 2015 z Relaksem_03 wiosna 2015 z Relaksem_04 wiosna 2015 z Relaksem_05 wiosna 2015 z Relaksem_06 wiosna 2015 z Relaksem_07 wiosna 2015 z Relaksem_08

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6559).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.