W dziale | Fakty

Sejmik Dzieci i Młodzieży Szkoły Podstawowej nr 1

Opublikowany 30.01.2018

 

Sesję Sejmiku Dzieci i Młodzieży Miasta Lubartów zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie. Spotkanie miało miejsce w Urzędzie Miasta Lubartów, 26 stycznia. Spotkanie rozpoczęła Marszałek Sejmiku Maja Jaworska.

Początek Sesji. Od lewej: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie Danuta Sienkiewicz, Marszałek Sejmiku Maja Jaworska, opiekun Sejmiku Paweł Muzyka.

Na początku głos zabrał Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki. Opowiedział on o ogólnych zasadach tworzenia budżetu gminy oraz budżecie obywatelskim miasta. Tematem tym otworzył dyskusję, w którą włączyli się zaproszeni goście.

O tworzeniu budżetu gminy opowiada Burmistrz Miasta Lubartów Pan Janusz Bodziacki.

Następnie młodzież, wraz z opiekunami, zagrała w grę edukacyjną Podatki – Wydatki Gminek 2. Została ona przygotowana w ramach programu edukacyjnego realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości z Narodowym Bankiem Polskim. Uczniowie mogli się przekonać, jak nieuczciwość osób, które nie płacą podatków, wpływa na funkcjonowanie całej społeczności oraz jak trudne jest tworzenie budżetu, gdy potrzeby i oczekiwania znacznie przekraczają przychody.

W drugiej części spotkania nastąpiło podsumowanie działalności Sejmiku, prowadzonego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Lubartowie, od września 2015 r. do stycznia 2018 r.

Zgodnie z tradycją przewodnictwo Sejmikowi Dzieci i Młodzieży Miasta Lubartów Szkoła Podstawowa nr 1 musiała przekazać innej placówce. Tym razem została nią Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie.

Przekazanie Ficus benjamina – symbolu przewodnictwa Sejmikowi – Szkole Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie.

 

Na zakończenie zebrani, w ciekawy sposób za pomocą kart do gry Dixit wypowiedzieli się na temat zarówno spotkania, jak i całej pracy Sejmiku od września 2015 do stycznia 2018 roku.

Za organizację spotkania i podejmowanie ciekawych tematów podziękował obecny Tadeusz Matwiejczyk – założyciel Sejmiku Dzieci i Młodzieży Miasta Lubartów.

Spotkanie przygotowała Rada Samorządu Uczniowskiego z Dyrektor Danutą Sienkiewicz oraz opiekunami: Anetą Sykut, Pawłem Muzyką oraz Markiem Góralskim. Dziękujemy Urzędowi Miasta Lubartów za udostępnienie sali obrad na potrzeby sesji.

Przez cały okres pełnienia przewodnictwa Sejmikowi przez Szkołę Podstawową nr 1 w Lubartowie (od września 2015 r. do stycznia 2018 r.) spotkania Sejmiku Dzieci i Młodzieży były przygotowywane i odbywały się pod opieką: Dyrektor Danuty Sienkiewicz, Dyrektor Barbary Walczak, Bogumiły Antoniak, Anety Sykut, Ewy Budzyńskiej oraz Marka Góralskiego.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5227).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.