W dziale | Fakty

Śliski obowiązek

Opublikowany 28.01.2014

Wychodziłam w niedzielę z jednego z większych lubartowskich sklepów przy ulicy Lubelskiej. Na moich oczach na terenie przyległym do sklepu o mały włos nie przewróciło się kilka osób – zadzwoniła do nas wczoraj Czytelniczka. – Dlaczego właściciele nie wypełniają obowiązku odśnieżania, przecież jak komuś w wyniku upadku coś się stanie, wówczas odpowiada za to właściciel posesji – pyta.LOPATA

O odśnieżanie chodników apeluje Straż Miejska. Zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciele nieruchomości lub w ich imieniu zarządcy muszą odśnieżyć część nieruchomości, która jest udostępniona do użytku publicznego.

Od początku sezonu prowadzimy kontrole odśnieżania. Ogólnie lubartowianie w 80 procentach wywiązują się z tego obowiązku – mówi Andrzej Wronowski, komendant Straży Miejskiej w Lubartowie.

Czasami musimy zwracać uwagę, ale upomnienia bardziej dotyczą przedsiębiorców niż osób prywatnych – dodaje.

Niedopełnienie obowiązku odśnieżania zagrożone jest karą grzywny w wysokości 100 zł. Ponadto osoba, która dozna uszczerbku na zdrowiu w  wyniku poślizgnięcia, może żądać rekompensaty na drodze postępowania cywilnego.

Sprzyjająca upadkom zimowa aura pogodowa nie wpłynęła w sposób znaczący na  liczbę przyjmowanych z tego powodu pacjentów do szpitala w Lubartowie.

Wynika to może z faktu zadbanych chodników, a może z tego, że ludzie chodzą ostrożnie – mówi Wojciech Marciniak, kierownik pogotowia w Lubartowie.

(Katarzyna Wójcik)

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.