W dziale | Fakty

SP3 laureatem konkursu „Razem chrońmy środowisko!”

Opublikowany 01.12.2020

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie uzyskali tytuł laureata konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Przedmiotem konkursu było nagranie filmu o ekologii i ochronie środowiska. Jak zwykle liczył się pomysł i kreatywność. Z tym nasi uczniowie nie mieli żadnego problemu. Maja Biskup, Kornelia Karwat i Lena Maluga z klasy VIII d oraz Martyna Różyk, Nadia Skrzypiec, Aleksandra Szwajgier i Adam Szypulski z klasy VII g udowodnili, że stare szkolne przedmioty można ponownie wykorzystać. A gdzie znaleźli skarby? W szkolnej piwnicy. I tak powstał filmKreatywna ekologia, czyli sposób na wykorzystanie szkolnych staroci”.

Oprócz ogromnej satysfakcji z osiągniętego sukcesu jest coś jeszcze … Nagrodę główną w konkursie stanowi nagroda pieniężna w wysokości 14 tys. zł z przeznaczeniem na wyposażenie pracowni biologicznej. Dzięki temu nasze lekcje biologii będą jeszcze bardziej interesujące i na pewno zachęcą nas do udziału w różnorodnych konkursach biologicznych. Koordynatorkami były: Urszula Czakon,  Kinga Grzelak,  Aniceta Topyła i  Dorota Wronowska.

Aniceta Topyła

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7479).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.