W dziale | Fakty

Spółdzielnia chce sprzedać dziurawą drogę

Opublikowany 27.02.2013

– Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się do mnie w sprawie fatalnego stanu nawierzchni drogi tuż przy Przedszkolu Miejskim nr 4 – alarmuje radny miejski Jerzy Tracz.

Jak sprawdziliśmy, droga prowadząca na osiedle bloków przy ulicy Cichej, to droga wewnętrzna Spółdzielni Mieszkaniowej. Jej stan pozostawia wiele do życzenia – liczne głębokie dziury i ubytki.

Dowiedzieliśmy się, że Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej drogi nie planuje naprawiać. Chce zaś sprzedać nieruchomość miastu.

– Walne Zgromadzenie SM wyraziło zgodę na sprzedaż tej nieruchomości. 2 lata temu wystąpiliśmy do UM z propozycją przekazania tej działki, bo jest w centrum – mówi Jacek Tomasiak, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej. – Miasto przekazało nam informację, że jest zainteresowane wykupem tego gruntu. Czekamy, aby postawiło kropkę nad i żeby tą działkę wykupiło.

Zdaniem radnego, zamiar sprzedaży nie zmienia faktu, że administrator ulicy za nią odpowiada. – Jeśli droga należy do spółdzielni, to ona powinna o nią dbać. Dopóki dana posesja nie jest sprzedana, to obowiązek dbania o nią ciąży na właścicielu – uważa radny Tracz.

Jak ustaliliśmy: – Miasto jest zainteresowane kupnem tej nieruchomości – mówi zastępca burmistrza Lubartowa Radosław Szumiec. – Została wykonana jej wycena przez rzeczoznawcę. Jesteśmy w trakcie sporządzania pisma z propozycją kupna.

Katarzyna Wójcik, (J.A.)

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (3)

  1. czas:

    Miasto powinno zwlekać, jak najdłużej się da, bo cena drogi wraz z rozkładem spada z dnia na dzień. Odkodowań kierowcom miasto też nie zapłaci, same plusy

  2. PAN:

    niespecjalnie widzę tu jaki miasto ma interes aby wykupić drogę od spółdzielni prowadzącą do zasobów spółdzielni?? chyba po to aby łatać w niej dziury

  3. ja:

    to może miasto także wykupi drogę przy Przedszkolu nr 1 obok przychodni, tam też są dziury

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.