W dziale | Fakty

Stypendyści z II LO

Opublikowany 14.12.2017

W poniedziałek 11 grudnia w Sali Operowej lubelskiego Centrum Spotkania Kultur odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów uczniom z całego województwa, w ramach finansowanych przez Fundusze Unijne programów „Lubelskie wspiera uzdolnionych” oraz „Lubelska kuźnia talentów”.

Wsparcie finansowe w wysokości 400 zł miesięcznie przez bieżący rok szkolny otrzymało prawie 500 uczniów szkół gimnazjalnych i liceów, a także niemal 200 uczniów szkół zawodowych. Wśród stypendystów znalazło się troje uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie: Przemysław Podleśny z klasy III a, Kaja Karwacka z II a i Emilia Oniszczuk z I a.

Przyznanie stypendium zależało od wielu czynników. Największe znaczenie miała średnia ocen, wynik egzaminów oraz udział i nagrody w konkursach przedmiotowych i olimpiadach.

Podczas uroczystości wszyscy stypendyści otrzymali gratulacje od przedstawicieli władz województwa, wraz z okolicznościowym dyplomem i drobnym upominkiem. Na sam koniec uroczystości zaprezentowano program artystyczny. Gratulujemy Stypendystom i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

Hisilicon Balong

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5712).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.