W dziale | Fakty

Sukces II LO

Opublikowany 12.01.2017

II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja w Lubartowie po raz kolejny ma powody do dumy. Szkoła uplasowała się na pierwszym miejscu w powiecie lubartowskim w Ogólnopolskim Rankingu Liceów „Perspektywy” 2017.

II LO jako jedyne liceum w powiecie lubartowskim zdobyło także honorowy tytuł „Brązowej Szkoły 2017”, otrzymując tzw. Brązową Tarczę.

Miesięcznik „Perspektywy” już po raz dziewiętnasty przygotował Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Dla najlepszych liceów i techników wprowadzono specjalne tytuły i znaki graficzne o kształcie szkolnych tarcz, będące potwierdzeniem wysokiej jakości nauczania w danej placówce. Tytuł „Brązowej Szkoły 2017” przysługuje liceom, które w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2017 zajęły miejsca: 301- 500. Wśród pięciuset najwyżej sklasyfikowanych liceów w kraju znalazło się tylko jedno z powiatu lubartowskiego – II LO w Lubartowie, zajmując najwyższe od kilku lat – 376. miejsce w Polsce. Szkoła na liście najlepszych liceów województwa lubelskiego uplasowała się na wysokim 26. miejscu.

Ranking Perspektywy jest jednym z najbardziej oczekiwanych i znaczących rankingów edukacyjnych, który dzięki wiarygodnym i porównywalnym danym jest precyzyjnym odzwierciedleniem wyników pracy szkół i osiągnięć uczniów. Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Były to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki maturalne z przedmiotów dodatkowych.

Przyznanie po raz czwarty Brązowej Tarczy dla II LO w Lubartowie to wspólny sukces dyrekcji, nauczycieli i uczniów, potwierdza wysoką jakość nauczania placówki, wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i rodziców, wynika z wysiłku włożonego w pogłębianie wiedzy i rozwijanie umiejętności młodych ludzi. Od lat przekłada się to na bardzo dobre wyniki egzaminu maturalnego, a także liczne nagrody w olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych i artystycznych.

AO

logo dobre (2)

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7479).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.