W dziale | Fakty

Sukcesy uczniów II LO

Opublikowany 21.11.2014

W ostatnich dniach uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie wzięli udział w wielu konkursach przedmiotowych, które z jednej strony ożywiają życie szkoły, a z drugiej wpływają na rozwój zainteresowań młodzieży.

logo-2LO13 listopada w Lubartowskim Ośrodku kultury przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe XVIII edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Spośród 78 uczestników jury konkursu postanowiło zakwalifikować do kolejnego etapu pięć osób. Wśród nich znalazła się uczennica klasy III a – Klaudia Bogusz. Uczennica pracuje pod kierunkiem p. Agnieszki Opolskiej.
Ruszyła także edycja XLIV Olimpiady Biologicznej, w której uczniowie II LO rywalizują niemal co roku i odnoszą sukcesy w skali całego kraju. Po napisaniu prac badawczych i pozytywnej ocenie kapituły konkursu uczennice klasy III B: Anna Korzeniowska i Kinga Listosz zakwalifikowały się do etapu okręgowego. Dziewczęta pracują pod czujnym okiem p. Ewy Hajduk, która w poprzednich latach doprowadziła do etapu centralnego olimpiady: Krzysztofa Bogusza, Rafała Karasińskiego i Pawła Marzędę.
Z kolei uczennica klasy III A Aleksandra Budzyńska 27. października wzięła udział w Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego „OJCZYZNO MOJA NAJMILSZA”, zdobywając nagrodę pieniężną. Konkurs odbył się w Centrum Kultury w Lublinie. Instruktorem Oli jest pan Paweł Pasikowski.
Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia i wytrwałości w rozwijaniu własnych pasji.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.