Lubartowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych na zajęcia szachowe w rożnym stopniu zaawansowania. Prowadzona będzie nauka gry od podstaw jak i dla średnio zaawansowanych. Wiek minimalny to 6 lat.
Terminy zajęć:
w środy godz. 16:00 – 18:00 – nauka gry od podstaw;
w czwartki 16:00 – 18:00 – dla średnio zaawansowanych,
w piątki 16:00 – 21:00 – „ Szachy dla wszystkich” – drabinka, sparingi, gra w kloca
W ostatni piątek każdego miesiąca o godz 17:00 Lubartowska Liga Szachowa. Więcej informacji na www.loklubartow.pl w zakładce szkółka szachowa i LLS

„Szach Królowi”

Andrzej Rogoza zajął III miejsce w VIII Otwartym Turnieju SzachowyAndrzej Rogozam o puchar Prezydenta Miasta Lublin „Szach Królowi”. Wygrał 7 partii i 2 przegrał. Obecnie jest w ścisłej czołówce cyklu, który składa się z czternastu turniejów. W zawody zorganizowanych 20 września w świetlicy MKS Start Lublin przy Al. Piłsudskiego wyprzedzili go jedynie zawodnicy spoza województwa. Pierwszy był Marcin Skawiński z Radomia, który uzyskał 8 pkt, drugi był Waldemar Mróz z KLIM UKSz Gambit Starachowice – 7,5 pkt. Andrzejowi Rogozie udało się pokonać wspomnianego Waldemara Mroza, jednak w ostatniej rundzie uległ Andrzejowi Kaluszynskiemu z LKSz Lublin. Gdyby wygrał, punktacją pomocniczą byłby pierwszy. Najbliższe zawody cyklu w Lublinie już 27 września, kolejne 4,18 i 25 października.

Lubartowska Liga Szachowa wznowiona

Po wakacyjnej przerwie Lubartowski Ośrodek Kultury wznawia rozgrywki LLS 2015. Najbliższe zawody zorganizowane zostaną w piątek 25 września o godzinie 17:00 w nowej siedzibie LOK przy ul. Rynek II 1. Turniej zostanie rozegrany na dystansie 7 rund. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych umiejących grać w szachy bez względu na wiek. Serwis turniejowy http://chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_4423/