W dziale | Fakty

Szachowy kwiecień

Opublikowany 25.04.2016

W kwietniu na lubelskich szachownicach zawodnicy występujący w barwach LUKS Lubartów grali w wielu miejscach i to z sukcesami. Srebrny medal na otwartych Mistrzostwach Lublina do lat 7 zdobyła Aleksandra Szczerba, Andrzej Rogoza zwyciężył w Radzyniu Podlaskim, Adrian Juchimiuk zwyciężał w Parczewie. Zapraszamy na miesięczny przegląd.


Grali w Lublinie

Wysokie 10 miejsce zajął Paweł Kozioł, w Indywidualnych Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Szachach. Zawody zorganizowano 9 kwietnia. Paweł uzyskał 4,5 pkt z 7 partii. W ostatniej rundzie pokonał Nikolaya Vorobetsa, który posiadał wyższy ranking FIDE.

Z kolei 10 kwietnia zorganizowano czwarty otwarty turniej o puchar Prezydenta Miasta Lublin Cyklu 2016„Szach Królowi” zgłoszony do oceny FIDE – drugie miejsce zajął w nim Andrzej Rogoza uzyskując 6,5 pkt. Wyprzedził go jedynie Hubert Goławski, który grał tego dnia rewelacyjnie i uzyskał 8 pkt z 9.

W świetlicy „START -u” w Lublinie rozegrano 17 kwietnia Otwarte Mistrzostwa Miasta Lublina  do lat 7.  W kategorii dziewcząt srebrny medal zdobyła Aleksandra Szczerba uzyskując 5 pkt z 6 partii. Jednocześnie wypełniła normę na IV kategorie kobiecą. Natomiast w kategorii chłopców piąte miejsce zajął Kacper Czuchryta zdobywając 3 pkt z 5 (wypełnił normy na V kategorię szachową), szóste miejsce zajął Alan Domański zdobywając 2 pkt z 5. W zawodach brali udział  zawodnicy z Warszawy, Łukowa, Tomaszowa, Fajsławic i Chełma. Naszym młodym szachistom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na 64 polach.

Otwarte Mistrzostwa Lublina do lat 7_02-Lubartowiak-960W9 Otwarte Mistrzostwa Lublina do lat 7_03-Lubartowiak-960W9 Otwarte Mistrzostwa Lublina do lat 7_04-Lubartowiak-960W9 Otwarte Mistrzostwa Lublina do lat 7_05-Lubartowiak-960W9 Otwarte Mistrzostwa Lublina do lat 7_06-Lubartowiak-960W9 Otwarte Mistrzostwa Lublina do lat 7_07-Lubartowiak-960W9 Otwarte Mistrzostwa Lublina do lat 7_08-Lubartowiak-960W9 Otwarte Mistrzostwa Lublina do lat 7-Lubartowiak-960W9

VII Szachowy Memoriał Eugeniusza Paśnikowskiego

W Radzyniu Podlaskim 16 kwietnia rozegrano VII Szachowy Memoriał Eugeniusza Paśnikowskiego. W zawodach zwyciężył bez porażki Andrzej Rogoza uzyskując 7,5 pkt. Grał rewelacyjnie. Wygrał 6 partii i trzy zremisował – m.in.: z mistrzem krajowym i FIDE – Piotrem Piwowarczykiem. W kategorii szkół podstawowych bardzo dobrze wypadł Alan Domański zajmując piątą lokatę z wynikiem 3 punktów.Memoriał Paśnikowskiego - Radzyń Podlaski-Lubartowiak-960W9 Memoriał Paśnikowskiego - Radzyń Podlaski 1-Lubartowiak-960W9

Turniej w Parczewskim Domu Kultury

Zawodnicy grający w barwach LUKS Lubartów zdeklasowali 4 kwietnia rozgrywki w Parczewskim Domu Kultury, zajmując całe podium. Pierwsze miejsce zajął Adrian Juchimiuk, drugi był Adriam Matyjaszczyk, trzecia Agata Michaluk.

Lubartowska Liga Szachowa dla Rafała Bojczewskiego

Na starcie czwartej odsłony Lubartowskiej Ligii Szachowej w 2016 stanęło 26 szachistów. Zawody rozegrano w Lubartowskim Ośrodku Kultury 22 kwietnia. Rozgrywki stały na wysokim poziomie. Punktacją pomocniczą zwyciężył Rafał Bojczewski z LKSz Lublin z wynikiem 6 pkt. Drugi był Andrzej Rogoza LUKS Lubartów – 6 pkt, trzeci Andrzej Kaluszyński – z Lublina – 5 pkt.. Dobrze zaprezentował się również zawodnik LUKS Lubartów – Ryszard Ziemichód uzyskując 5 pkt. I zajmując czwarte miejsce.Lubartowska Liga Szachowa 2016-Lubartowiak-960W9 Lubartowska Liga Szachowa-Lubartowiak-960W9

II turniej cyklu Puchar Szwecji 2016

W Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce, 24 kwietnia zorganizowano drugi turniej w tym roku zaliczany do Pucharu „Szwecji” 2016 w szachach. Zwyciężył Andrzej Rogoza z 6,5 pkt, drugi był Rafał Bojczewski z 6 pkt, trzeci Mateusz Bojczewski – 4,5 pkt.

II Puchar Szwecji 2016-HDR(1)_Default-Lubartowiak-960W9

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6849).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.