W dziale | Fakty

Szkoła z Lubartowa awansowała w olimpiadzie ZUS

Opublikowany 25.01.2018

Uczniowie z lubartowskiej szkoły wezmą udział w wojewódzkim etapie olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Już w marcu powalczą o awans do ogólnopolskiego finału.

W szkolnym etapie olimpiady uczestniczyło prawie 31 tys. uczniów z całej Polski, w tym ponad 1,7 tys. z województwa lubelskiego. Konkurs zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. – Ci młodzi ludzie już za kilka lat wejdą na rynek pracy, być może założą własną firmę. To ważne, by już na starcie mieli podstawową wiedzę o swoich prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych – podkreśla Piotr Waszak, dyrektor Oddziału ZUS w Lublinie. Wszyscy uczestnicy olimpiady zdobędą przydatną wiedzę, a zwycięzcy w finale mogą również liczyć na nagrody rzeczowe, indeksy na studia oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wielu uczelniach.

W szkolnym etapie, który odbył się pod koniec listopada, uczniowie zmierzyli się z 20 testowymi pytaniami. Musieli wiedzieć np. jakie świadczenia można otrzymać z ubezpieczenia chorobowego, komu przysługuje emerytura i jakie składki obowiązkowo płaci za siebie przedsiębiorca. Najlepsi uczniowie z każdej szkoły stworzyli trzyosobowe drużyny. Dwadzieścia zespołów z najwyższą łączną liczbą punktów zmierzy się ze sobą w wojewódzkim etapie olimpiady. Wśród nich będą uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie.

Kolejna rozgrywka już 16 marca. Wtedy dowiemy się, która ze szkół z województwa lubelskiego awansuje do ogólnopolskiego finału.

Pełna lista zespołów zakwalifikowanych do wojewódzkiego etapu olimpiady znajduje się na stronie www.zus.pl w zakładce o projektach edukacyjnych.

Małgorzata Korba

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7479).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.