Szkolne zawody wędkarskie

W dniu 25 maja na łowisku Staw w Lubartowie, rozegrano XIII już drużynowe i indywidualne zawody wędkarskie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu oraz ich opiekunów. Organizatorem imprezy był P SZS Lubartów i Koło PZW Lubartów Staw.

W rywalizacji drużynowej wystartowało 11 trzyosobowych zespołów – 7 gimnazjalnych i 4 ponadgimnazjalne .

Wśród gimnazjalistów I miejsce (4120 pkt) zajęło Gimnazjum z Firleja (op. Sylwester Włoch), II miejsce (2815 pkt) Gimnazjum z Woli Sernickiej (op. Leszek Łotys), a III miejsce (725 pkt) Gimnazjum nr 1 w Lubartowie (op. Zbigniew Stasiak). Kolejne miejsca zajęły Gimnazja z: IV – ze Skrobowa, V – z Uścimowa, VI – z Gimnazjum Sportowego w Lubartowie. Udział w zawodach wzięło także towarzysko Gimnazjum nr 15 z Lublina.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych I miejsce (3540 pkt) zajął RCEZ – II zespół (op. Eliza Gradzińska), II miejsce (1865 pkt) – II LO (op. Małgorzata Czarnecka), III miejsce (1585 pkt) – RCEZ – I zespół (op. Eliza Gradzińska), IV miejsce (370 pkt) -Zespół Szkół nr 2 (op. Artur Staszek).

We współzawodnictwie indywidualnym wśród gimnazjalistów, najlepszym okazał się Karol Bogusz z Firleja (2920 pkt), II m. zajął Kacper Skubisz z Woli Sernickiej (1905 pkt), III m. Patryk Powałka z Firleja (745 pkt).

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych I m. zajął Kacper Sierociński z RCEZ (1925 pkt), II m. Adam Tomasiewicz z RCEZ (1615 pkt) , III m. Kacper Bordzoł z II LO Lubartów (1225 pkt).

Wśród opiekunów I m. zdobył Artur Staszek z Zespół Szkół nr 2 Lubartów (1485 pkt), II m. Leszek Łotys z Gimnazjum w Woli Sernickiej (725 pkt), III m. Sylwester Włoch z Gimnazjum w Firleju (130 pkt)..

Zdobywcy miejsc I-III w rywalizacji indywidualnej i drużynowej, otrzymali puchary. Dyplomy otrzymały wszystkie startujące szkoły.

Wędki, kołowrotki, podbieraki, powędrowały do zwycięzców każdej z kategorii, zanęty wędkarskie otrzymali wszyscy startujący w zawodach.

Nagrody wręczali członkowie Zarządu Kola PZW Lubartów Staw: Bogdan Gmur i Kazimierz Kozak oraz Gospodarz Łowiska „Staw” Dariusz Miduch.

Puchary, dyplomy i nagrody zakupione zostały ze środków przekazanych przez Urząd Miasta Lubartów, Starostwo Powiatowe w Lubartowie oraz środków własnych Koła PZW Lubartów Staw.