Tadeusz Matwiejczyk otrzymał nagrodę Pax et Bonum

Opublikowany 23.06.2014

Nagrodę Pax et Bonum podczas Kapucynaliów 21 czerwca otrzymał Tadeusz Matwiejczyk, prezes Miejskiego Koła Turystyki Rowerowej „Relaks” Lubartów.

Tradycją Festynu Rodzinnego „Kapucynalia” organizowanego przez Stowarzyszenie „Alwernia”, jest wręczenie statuetki Pax et Bonum. To szczególna nagroda dla szczególnych osób wyróżniających się w szerzeniu pokoju i dobra wśród innych ludzi. Tegorocznym laureatem nagrody został Tadeusz Matwiejczyk, znany mieszkańcom Lubartowa, jako prezes „Relaksiaków”. Statuetkę będącą prawdziwym dziełem sztuki, wykonanym ręcznie, Tadeusz Matwiejczyk odebrał z rąk O. Michała Kulczyckiego.

Rok 2014 jest rokiem szczególnym dla stowarzyszenia „Relaks”. Oprócz dotychczasowych przedsięwzięć, w wakacje planują zorganizować rowerową pielgrzymkę do grobu Świętego Jakuba znajdującego się w Santiago de Compostela, w Hiszpanii.

  • Cieszy nasz każdy młody człowiek, który się uaktywni sportowo, każdy pozyskany do stowarzyszenia mieszkaniec miasta bądź powiatu, co w dzisiejszych czasach nie jest rzeczą łatwą – to słowa członków Stowarzyszenia MKTR „Relaks” Lubartów, o których działalności nie raz pisaliśmy na naszych łamach. A imprez organizowanych w tym roku przez MKTR Relaks była niezliczona ilość.

matwiejczyk123

O stowarzyszeniu MKTR Relaks

Stowarzyszenie Miejskie Koło Turystyki Rowerowej Relaks działa na terenie Lubartowa już blisko 19 lat. Od 2004 roku jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Naszą misją jest promowanie zdrowego trybu życia wśród mieszkańców naszego miasta i powiatu lubartowskiego. Organizujemy rajdy rowerowe, imprezy sportowo – rekreacyjne o zasięgu lokalnym, krajowym i zagranicznym. Przez ostatnie 11 lat byliśmy współorganizatorami Święta Roweru – największej imprezy rowerowej w Europie. W bieżącym roku zamierzamy wstąpić do Europejskiej Federacji Rowerowej. Rajdy rowerowe, imprezy sportowo – rekreacyjne organizowane przez nasze stowarzyszenie, cieszą się coraz większym zaineresowaniem wśród mieszkańców Lubartowa i okolic. Z roku na rok przybywa uczestników imprez cyklicznych, takich jak „Rowerowa Majówka”, „Rowerowe Lato po Ziemi Lubartowskiej”, czy też Rajd po tzw. Trójkącie Promocyjnym – Lubartów – Kamionka – Firlej – Lubartów. Na imprezach tych prowadzimy konkursy z nagrodami, organizujemy uczestnikom skromny poczęstunek. W swojej działalności dużo uwagi poświęcamy dzieciom i młodzieży. Organizujemy dla nich rajdy z okazji Dnia Dziecka, rowerowe tory przeszkód, rajdy rowerowe na orientację, turnieje w piłkę siatkową. Cieszy nasz każdy młody człowiek, który się uaktywni sportowo, każdy pozyskany do stowarzyszenia mieszkaniec miasta bądź powiatu, co w dzisiejszych czasach nie jest rzeczą łatwą. Mamy świadomość, że młodzi ludzie, a także i starsi uprawiający sport, spędzają pożytecznie, zdrowo czas wolny, rozwijają swoje sportowe pasje. Uprawianie sportu pozwala przezwyciężać wiele życiowych trudności, pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny i psychiczny.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (8200).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.