W dziale | Fakty

Technikum z Perspektywami

Opublikowany 18.01.2016

Piętnaste miejsce w Polsce i drugie w województwie lubelskim – taką pozycję w rankingu „Perspektywy 2016” zajęło Technikum Zawodowe w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki.

Lubartowska szkoła przegrała jedynie z Technikum Elektronicznym im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie. – Przypuszczaliśmy, że wynik będzie dobry, ale nie sądziliśmy, że będzie on aż tak znakomity. Technikum jest bardzo młodą szkołą, a w ubiegłym roku opuścił ją dopiero trzeci rocznik absolwentów. Tak wysokie miejsce oznacza, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy nauczycieli udało się uzyskać bardzo dobre wyniki na egzaminie maturalnym i zawodowym. Dzięki wsparciu organu prowadzącego mamy bardzo dobrze wyposażone pracownie do nauczania przedmiotów zawodowych. Wierzę, że w kolejnych latach poziom nauczania w naszym Technikum będzie jeszcze wyższy – powiedziała Anna Wójtowicz, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie.

Ranking „Perspektywy” to jedna z najbardziej prestiżowych klasyfikacji w Polsce. W tegorocznej edycji punktowało 300 najlepszych techników w kraju. Głównym kryterium rankingowym są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak też dodatkowych. Do tego dochodzą wyniki uczniów z olimpiad oraz egzaminów zawodowych.

Miniony rok szkolny był dla Technikum Zawodowego w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki rewelacyjny. Zdawalność „starego” egzaminu zawodowego w naszej szkole wyniosła alogoLOż 84 procent i była wyższa o 22 procent od średniego wyniku w województwie lubelskim. Wśród klas drugich i trzecich, które zdawały zmodyfikowany egzamin zawodowy zdawalność również była znakomita. Klasa II T osiągnęła zdawalność 100 procent, a w klasie III T pozytywny wynik uzyskało aż 96,15 procent uczniów. Te rezultaty są zdecydowanie wyższe od średnich w województwie i w Polsce. – Serdecznie gratulujemy uczniom Technikum Zawodowego nr 2 w Lubartowie osiągniętych wyników, życzymy im udanego startu w klasach wyższych, takich samych świetnych wyników na kolejnych egzaminach zawodowych i równie spektakularnych wyników na egzaminach maturalnych. Naszym absolwentom również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów poza murami naszej szkoły – powiedziała Anna Wójtowicz.

Kamil Kozioł

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5734).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.