W dziale | Fakty

Tradycji stało się zadość…

Opublikowany 11.12.2017

5 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie odbyły się IX Mikołajkowe Marsze na Orientację o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów. W imprezie uczestniczyło 84 uczniów z czterech szkół naszego miasta: Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałem gimnazjalnym, Szkoły Podstawowej nr 4, Zespołu Szkół nr 2 oraz II LO.

Coroczna mikołajkowa zabawa organizowana przez SKKT „Azymut” rozpoczęła się szkoleniem dla uczestników oraz uroczystym powitaniem gości w progach szkoły przez panią dyrektor Halinę Zdunek oraz opiekunów SKKT „Azymut”: panią Katarzynę Płaszczewską i pana Łukasza Wasyluka. Tuż po godzinie 9:00 pierwsze drużyny wyruszyły w trasę. Zadaniem zawodników było odnalezienie siedmiu bądź ośmiu punktów kontrolnych na terenie Lubartowa oraz udzielenie poprawnych odpowiedzi na trzy pytania. Marsze odbyły się w trzech etapach : TD – szkoły podstawowe – klasy szóste, TM – szkoły podstawowe – klasy siódme i odziały gimnazjalne oraz w kategorii TJ – licea. Uczestnicy kategorii TD oraz TM mieli do pokonania trasę o długości 4,5 km, natomiast uczestnicy kategorii TJ – trasę o długości 6 km. Za budowę tras odpowiedzialni byli doświadczeni już w tego typu zadaniach członkowie SKKT „Azymut”: Michał Paruzel, Natalia Kosior, Mateusz Tabała, Bartosz Tomala oraz Hugo Kielar.

Udział w marszach to nie tylko wspaniała przygoda, ale również nauka pracy w grupie, kształcenie umiejętności orientacji w terenie oraz posługiwania się mapą. Uczestnicy mieli też okazję do lepszego poznania terenów miasta Lubartów i wykazania się swoją wiedzą, pomysłowością i umiejętnością logicznego myślenia. Najlepsi zawodnicy mogli liczyć na wyrazy uznania i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Lubartów. Na koniec imprezy pani dyrektor Halina Zdunek wręczyła w imieniu Burmistrza pamiątkowe puchary, medale i nagrody tym drużynom, które najlepiej poradziły sobie przygotowanymi zadaniami. Ponadto na wszystkich uczestników marszów czekał poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców II LO, która była sponsorem całej imprezy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla pani dyrektor Haliny Zdunek oraz sponsorów za pomoc w organizacji marszów, a dla wszystkich uczestników imprezy oraz ich opiekunów za obecność i zaangażowanie. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji tej mikołajkowej imprezy „Azymutu”, która już za rok!

Bogumiła Małyska

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5601).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.