Trwają przygotowania do IX Rock Alert Festiwal

Opublikowany 27.08.2014

Na tej stronie będziemy Was na bieżąco informować o przygotowaniach do festiwalu muzyki rockowej w Lubartowie – IX Rock Alert Festiwal. Spotykamy się już 13 września na placu przed ratuszem. Organizatorem jest Lubartowski Ośrodek Kultury, a Honorowym Patronem Burmistrz Miasta Lubartów.

News z dnia: 5 września 2014

Znamy wyniki z obrad jury. Na stronie LOK znajduje się protokół z finałową ósemką. [LOK]

News z dnia: 4 września 2014

Rozpoczęła się kampania billboardowa RAF w Lubartowie. Jak już pisaliśmy, pierwszy billboard wisi od poniedziałku w Lublinie, drugi od wczoraj zwraca uwagę przechodniów podążających ul. Lubelską w Lubartowie (na wysokości Tesco). Będą jeszcze dwa. Oto nasz billboard:

rafik

News z dnia: 3 września 2014

Najpóźniej w piątek (5 września) poznamy 8 zakwalifikowanych do festiwalu zespołów. Przypominamy, że zgłosiło się 37 zespołów z całej Polski (Siedlce, Warszawa, Rzeszów, Zaklików, Ożarów, Lesko, Chełm, Sokołów Małopolski, Kraśnik, Lublin, Lubartów i powiat lubartowski). Największą grupę stanowią zespoły z Lublina (7), co może świadczyć o skuteczności kampanii reklamowej RAF na monitorach LCD w autobusach MPK Lublin.

News z dnia: 3 września 2014

Dziś rozmawialiśmy z Mietkiem Jureckim (dawniej Budka Suflera) o IX Rock Alert Festiwal. Członek jury festiwalu powiedział, że w tej chwili najważniejszą rzeczą w muzyce są przeglądy, jak Rock Alert Festiwal. – Takie konkursy to jest przyszłość muzyki – powiedział w rozmowie z nami, o czym przeczytać można pod linkiem: ROZMOWA Z MIETKIEM JURECKIM

News z dnia: 2 września 2014

Rozpoczęła się billboardowa kampania reklamowa IX RAF w Lublinie. Szykuje się inwazja? Nasi informatorzy donoszą, że fani zespołu Luxtorpeda masowo wykupują karimaty w „dekatlonach”. Zespół na swojej oficjalnej stronie Luxtorpeda OFFICIAL zamieścił plakat imprezy. Dziękujemy!

News z dnia: 1 września 2014

Trwają przesłuchania do IX Rock Alert Festiwal. Zgłosiła się rekordowa liczba 37 zespołów (gratulujemy pasji, chęci i odwagi!!).
Skład Jury IX RAF będzie z pewnością wymagający. Oceniać będą: Mieczysław Jurecki (dawniej Budka Suflera), Tomasz Pochoryłko (Luxtorpeda),Paweł Błędowski (muzyk, dziennikarz Radia Lublin). Skład komisji kwalifikującej do udziału w konkursie (przesłuchania) to: Marek Majewski (muzyk, wokalista zespołu Osada Vida), Marcin Fidecki (muzyk, założyciel Rock Music School – Szkoła Rocka), Grzegorz Siwiec (muzyk, perkusista, nauczyciel muzyki), Alfred Kędziora (muzyk, nauczyciel śpiewu, instruktor Lubartowskiego Ośrodka Kultury), Małgorzata Gryglicka – Szczepaniak (dyrektor LOK).

News z dnia: 27 sierpnia 2014

23 zespoły z całej Polski zgłosiły już swój udział w IX Rock Alert Festiwal. Lubartowski Ośrodek Kultury przyjmuje zgłoszenia jeszcze do 29 sierpnia. Kartę zgłoszeniową i regulamin można pobrać tutaj: REGULAMIN I KARTA

Startujemy już 13 września od godz. 16.00 na placu przed ratuszem. Gwiazdą tegorocznego RAF będzie polski zespół rockowy LUXTORPEDA. Zagra dla Was także zwycięzca poprzedniej edycji festiwalu – zespół JackKnife. Co nowego wysmażą nam na swoich piecykach? Sami sprawdźcie, WSTĘP JEST WOLNY!
W tegorocznym Rock Alert Festiwal pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartów łączna pula nagród do podziału wynosi 3000 zł.

Lubartowski Ośrodek Kultury organizuje Rock Alert Festiwal po raz dziewiąty. Jak wygląda tegoroczna promocja festiwalu?

– Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki. Z prośbą o patronat medialny zwróciliśmy się zarówno do mediów lubartowskich, regionalnych, jak i branżowych, ogólnopolskich pism rockowych. O imprezie informowaliśmy w Lublinie podczas kampanii reklamowej na monitorach LCD w autobusach MPK. Niebawem rozpoczynamy kampanię na billboardach – informuje Małgorzata Gryglicka – Szczepaniak, dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury.
Celem tej imprezy jest m.in. poszukiwanie i promocja młodych talentów, integracja młodego środowiska muzycznego oraz promocja Miasta Lubartów. W festiwalu mogą wziąć udział zespoły i soliści wykonujący muzykę rockową, nie mający podpisanego kontraktu fonograficznego lub nagranej profesjonalnej płyty. Uczestniczyć mogą też laureaci poprzednich edycji festiwalu. Do zgarnięcia jest łącznie 3000 zł.

Przypominamy, że gwiazdą wieczoru Rock Alert Festiwal będzie polski zespół rockowy Luxtorpeda. Formacja powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. W 2013 roku zespół Luxtorpeda zgarnął pierwsze nagrody w Plebiscycie Teraz Rock m.in. dla najlepszego instrumentalisty, za najlepszą płytę (Robaki), najlepszy przebój (Wilki dwa) oraz najlepszy zespół.
Aleksandra Jędryszka

jack knife

Tak cieszą się zwycięzcy. Zespół Jackknife – zwycięzca poprzedniego RAF 2012

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7104).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.