W dziale | Fakty

Uczniowie II LO na wykładach na UMCS

Opublikowany 06.10.2016

30 września grupa 13 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie uczestniczyła w ciekawym cyklu wykładów tłumaczeniowych pt. „Hieronimki”.

Nazwa ta została nadana na cześć św. Hieronima – patrona tłumaczy, który jako pierwszy przetłumaczył całą Biblię na łacinę. Była to już trzecia edycja święta Wydziału Lingwistyki i Językoznawstwa UMCS. Mimo że tematyka wykładów dotyczyła nie tylko języka angielskiego, ale też i przekładów prozy i poezji rosyjskiej oraz problematyki języków afrykańskich, trzeba stwierdzić, że cel podstawowy spotkania został osiągnięty: uczniowie zostali zainspirowani do studiów nad językami obcymi i ich tłumaczeniem. Bardzo ciekawy był też wykład przeprowadzony przez tłumacza przysięgłego, który opowiadał słuchaczom zarówno o swojej pracy, jak i o wymaganiach egzaminacyjnych, które uprawniają do zdobycia tego prestiżowego tytułu.

Jak mówi powiedzenie: „jeśli nauczysz się języka obcego, to tak jakbyś dostał drugą duszę”. Młodzież z II LO tego dnia została wyjątkowo zachęcona do nauki języków obcych – nie dla ocen, ale przede wszystkim dla siebie samych.

35675befb20d46107d1fffac730c7992-1024x576

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6113).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.