W dziale | Fakty

Uczniowie II LO najwyżej w województwie

Opublikowany 12.03.2018

Ogromne sukcesy odnotowali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie w XIX edycji matematycznego konkursu Mat 2018. Aleksander Wójtowicz i Krzysztof Michałowski uzyskali najwyższe wyniki w województwie.

W konkursie brało udział blisko 7 tysięcy uczestników z całej Polski, wśród nich znalazło się 24 uczniów z II LO w Lubartowie. Najlepsi matematycy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru w dwóch kategoriach: klasy I oraz klasy II i III.

Aleksander Wójtowicz z klasy II a, pracujący pod opieką Ewy Biernackiej, otrzymał dyplom laureata i nagrodę rzeczową za I miejsce w województwie wśród uczniów klas drugich.

I miejsce w województwie zdobył również Krzysztof Michałowski z klasy I e, pracujący pod kierunkiem Katarzyny Kowalczyk. Krzysiek otrzymał dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach pierwszych.

Inni uczniowie II LO także mogą się pochwalić świetnymi wynikami. Wśród nich najwyższe miejsca zdobyli następujący uczniowie pracujący pod opieką Ewy Biernackiej:

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie:

• Karol Czechowski z klasy III a – II miejsce w województwie,

• Wiktoria Piskorska z klasy III a – IV miejsce w województwie.

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie:

• Magdalena Skrzypiec z klasy II a – II miejsce w województwie,

• Jan Adamek z klasy II a – II miejsce w województwie,

• Kaja Karwacka z klasy II a – IV miejsce w województwie,

• Michał Pióro z klasy III a – VII miejsce w województwie.

MAT to konkurs w postaci testu wielokrotnego wyboru, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.

Gratulujemy uczniom II LO, że poradzili sobie z tak ciekawym matematycznym wyzwaniem!

AO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7841).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.