W dziale | Fakty

Uczniowie II LO w Salonie Maturzystów

Opublikowany 29.09.2016

21 września uczniowie dwóch klas maturalnych II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie uczestniczyli w targach maturalnych Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2016, które corocznie organizowane są przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Podczas dwudniowego spotkania swoje oferty kształcenia przedstawiły maturzystom liczne uniwersytety i uczelnie z całej Polski. Obecni byli przedstawiciele m. in. Uniwersytetu Wrocławskiego, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Akademii Leona Koźmińskiego i Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Politechniki Wrocławskiej, KUL-u czy UMCS-u.

Studenci i absolwenci konkretnych wyższych uczelni starali się jak najlepiej zaprezentować ofertę edukacyjną swojej placówki – uczniowie mogli uzyskać od nich informacje związane z konkretnymi kierunkami studiów, które uczelnia ma w swojej ofercie oraz poznali wymagania, jakie należy spełnić, aby się na nie dostać. Istniała również możliwość, aby dowiedzieć się, jak wygląda cała procedura rekrutacyjna. Poza tym nie ma lepszego rozwiązania, by uzyskać praktyczne informacje, niż porozmawiać z kimś, kto studiuje na kierunku lub uczelni naszych marzeń… a właśnie taką możliwość stworzył uczniom szkół ponadgimnazjalnych Salon Maturzystów. Wielkim zainteresowaniem maturzystów cieszyły się również propozycje wydawnicze, zwłaszcza informatory oraz repetytoria z obowiązkowych i dodatkowych przedmiotów maturalnych. Na koniec targów odbył się wykład dotyczący trudności, jakie mogą spotkać trzecioklasistów na maturze i sposobów poradzenia sobie z nimi.

Przed młodymi ludźmi, którzy w tym roku szkolnym kończą swoją edukację w liceach i technikach, stoi bardzo trudne zadanie podjęcia życiowych decyzji, dlatego udział w spotkaniu na UP był bardzo dobrą okazją do zdobycia informacji dla tych, którzy chcieli po nie sięgnąć.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Ewa Biernacka i Jolanta Prokopowicz.

Julia Florek, klasa III E

logo-2lo-5

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6927).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.