W dziale | Fakty

Ukradł drzewo i uciekał z promilami

Opublikowany 16.10.2014

Policjanci z Ostrowa Lubelskiego wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Leśnej zatrzymali na gorącym uczynku złodziei drewna. Są to trzej mężczyźni w wieku od 24 do 52 lat. Ponadto najmłodszy z nich, podczas ucieczki z miejsca kradzieży, kierował ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów.

drewno drzewoDo zatrzymania doszło w środę w lesie nieopodal Rozopaczewa. Policjanci z Posterunku Policji w Ostrowie Lubelskim w trakcie wspólnej akcji z funkcjonariuszami Państwowej Straży Leśnej zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży drewna trzech mężczyzn w wieku od 24 do 52 – lat. W chwili zatrzymania złodzieje odjeżdżali już z miejsca przestępstwa ciągnikiem rolniczym z przyczepą wyładowaną po brzegi pociętymi na „metry” kawałkami dębu i sosny. Łączna wartość skradzionego przez nich drewna wyniosła 3500 złotych. W trakcie dalszych czynności okazało się, że kierujący ciągnikiem 24 – latek był pod wpływem 1,5 promila alkoholu, a ponadto kierował pojazdem wbrew zakazowi wydanemu przez sąd. Wyszło także na jaw, że nie była to pierwsza tego typu kradzież na ich koncie.

Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto 24 – latek odpowie za kierowanie traktorem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów.

G.P.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.