W dziale | Fakty

USA bez tajemnic

Opublikowany 26.04.2018

W piątek 20 kwietnia uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie: Artur Przybysławski, Emilia Oniszczuk i Diana Kępa, uczestniczyli w drugim i trzecim etapie konkursu języka angielskiego i wiedzy o USA „Faces of America”.

IV już edycja tego konkursu została zorganizowana przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W etapie pierwszym zawodów uczniowie musieli przygotować prezentację multimedialną o wybranej ciekawej postaci ze Stanów Zjednoczonych. Spośród zgłoszonych prac organizatorzy wybrali dziewięć, które zagwarantowały uczniom II LO udział w kolejnym etapie. Drużyny zmierzyły się w nim z testem dotyczącym słownictwa i gramatyki języka angielskiego. Zespół II LO zdobył najwięcej, bo aż 95 % poprawnych odpowiedzi i zakwalifikował się do finału konkursu. Uczestnicy musieli się w nim wykazać szeroką wiedzą z zakresu kultury, historii i geografii Stanów Zjednoczonych, a dodatkowo mieli tylko kilkadziesiąt sekund na każdą odpowiedź. Jednak i tym razem drużyna z II LO okazała się najlepsza, tym samym zdobywając pierwsze miejsce w całym konkursie!

Wszyscy członkowie grupy otrzymali pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów! Opiekunem drużyny był p. Przemysław Oniszczuk.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5712).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.