W dziale | Fakty

Usamodzielnij się – zajęcia w II LO

Opublikowany 19.02.2014

W czwartek 13. lutego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie odbyło się spotkanie w ramach programu edukacyjnego „USAMODZIELNIJ SIĘ!’’, który prowadzony jest przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.
Inicjatywa, której partnerami są Poczta Polska oraz Akademia im. Leona Koźmińskiego, powstała wskutek wyniku badań przeprowadzonych przez CBOS w 2013 r. Wykazały one, że 81% osób w wieku od 18-24 i 36% w przedziale od 25-29 lat korzysta z pomocy materialnej rodziców. W celu zapobiegnięcia przejmowaniu przez Polaków wzorców z krajów Europy Południowej, gdzie dorośli ludzie żyją na utrzymaniu swoich najbliższych, postanowiono przeprowadzić od Bałtyku po Tatry szereg warsztatów edukacyjnych.
Czwartkowe zajęcia w II LO prowadzone były przez dziennikarkę „Rzeczpospolitej” oraz współtwórczynię wielu portali internetowych – p. Sylwię Szparkowską oraz jej byłą koleżankę redakcyjną, a obecnie pracownicę Polskiego Radia, specjalizującą się w tematyce gospodarczej, biznesie, edukacji i karierze – p. Grażynę Raszkowską.
Podczas spotkania trzecioklasiści mogli dowiedzieć się, jakiego rodzaju stypendia czekają ich na studiach, czym kierować się przy wyborze uczelni, po ukończeniu jakiego uniwersytetu mogą liczyć na najwyższe zarobki oraz jak założyć własną firmę. Uczniowie musieli wykazać się także umiejętnością pracy w grupie.
Z pewnością osoby prowadzące zajęcia udzieliły maturzystom wielu cennych wskazówek, co zaowocuje usamodzielnieniem się ich już w najbliższym czasie.
Ela Pawelec kl. III ,,j”

4c4a3b3eac1e905b375cd2d978a8d3f8 e70e46808108d947871c4ac738a6dad1

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6444).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.