W dziale | Fakty

W Gimnazjum nr 2 maszerowali po zdrowie

Opublikowany 10.06.2013

Tradycją Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie stało się spędzanie Dnia Dziecka aktywnie i zdrowo, poznając najbliższą okolicę i rywalizując w różnych konkurencjach sportowych.

główne Tym razem uczniowie pod opieką wychowawców wyruszyli z boiska szkolnego w trasę liczącą około 10 km. Trasa wiodła zachodnią stroną naszego miasta. Była więc okazja, aby sprawdzić swoją kondycję fizyczną oraz wiedzę z rożnych dziedzin.

W sposób szczególny XIII Marsz po Zdrowie, zorganizowany 3 czerwca, włączył się w obchody 470. urodzin Lubartowa. Każda klasa mogła sprawdzić swoją wiedzę z zakresu topografii i historii Lubartowa. Nie zabrakło również pytań związanych ze sportem i ochroną środowiska.

Uczniowie poruszali się wyznaczoną trasą, posługując się planem Lubartowa i rozwiązywali zestawy zadań otrzymane na pięciu punktach kontrolnych. Zorganizowano również konkurencje sprawnościowe: rzuty do celu, trzymanie w poziomie 5kg, żonglerka piłką oraz skoki przez skakankę.

Finał marszu odbył się na stadionie miejskim. Tu wystawione przez klasy 8-osobowe drużyny rywalizowały w sztafecie-slalomie na czas oraz skokach na piłce. Ponadto każdy uczeń mógł wziąć udział w konkurencjach indywidualnych, takich jak: strzał do bramki, hula-hoop czy badminton.

Imprezę na stadionie prowadził pan Daniel Cieśla, a nad przebiegiem konkurencji sportowych czuwali nauczyciele wychowania fizycznego.

Po wzmożonym wysiłku intelektualnym i fizycznym przyszedł czas na poczęstunek. Na uczestników Marszu czekały kiełbaski z grilla, pyszne bułeczki, a dla zwycięzców słodkie nagrody. Fundatorem nagród oraz poczęstunku była Piekarnia-Cukiernia „Szczygiełek” oraz Rada Rodziców Gimnazjum nr 2.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła klasa IIId, II miejsce zajęła klasa IIc, a trzecie klasa IIIc. Uczniowie tych klas otrzymali z rąk pana dyrektora Sławomira Zdunka dyplomy i słodycze, a przedstawiciele pozostałych klas otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w imprezie.

Organizatorami XIII Marszu po zdrowie byli wychowawcy klas drugich.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu XIII Marszu po zdrowie. Podziękowania należą się również panu Januszowi Gierachowi – dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie, który zezwolił na wykorzystanie obiektów Stadionu MOSiR w Lubartowie.

Alina Zarzycka

P1230838 P1240027 P1230993 P1230936

 

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.