W dziale | Fakty

W NIEDZIELĘ 28 CZERWCA ŚWIĘTO ROWERU

Opublikowany 24.06.2015

W niedzielę 28 czerwca już po raz dwudziesty drugi odbędzie się Święto Roweru. Jest to impreza z bogatą tradycją, promująca aktywne spędzanie wolnego czasu i przyciągająca liczną grupę uczestników.

SR_PLAKAT_2015_trasy

Jak co roku organizatorzy przewidują liczne atrakcje. Będzie można wylosować jeden z dwudziestu dwóch rowerów, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe – koszulkę (w tym roku będzie ona pomarańczowa) i dyplom, poczęstowany zostanie miską pysznej grochówki. Sztab organizacyjny „zamówił” już odpowiednią pogodę.

O przygotowaniach do XXII Święta Roweru mówi Janusz Pożak, pomysłodawca imprezy i od początku główna siła napędowa rowerowego zawrotu głowy:

– W imieniu Społecznego Komitetu Organizacyjnego zapraszam na XXII Święto Roweru, które odbędzie się w niedzielę 28 czerwca. Jak co roku, zakładamy, że uda nam się pobić kolejny rekord. Ale dla nas nie jest to najważniejszy cel. Celem jest to, że do Lubartowa zjadą się miłośnicy roweru z okolicznych miejscowości, regionów Polski, a także kolarze z zagranicy. Jak co roku, oprócz samej jazdy, na imprezie zapewniamy bogatą oprawę artystyczną, wysokiej klasy rowery, a także umożliwiamy poznanie niesamowitych gości. W tym roku liczymy na ok. 15 000 uczestników, z których każdy wzorem lat ubiegłych otrzyma pamiątkową koszulkę oraz dyplom. Po kaloriach zrzuconych na trasach każdy uczestnik będzie mógł pożywić się miską pysznej grochówki. Zapewniam, że jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań, aby XXII Święto Roweru było przygotowane perfekcyjnie.

Już dziś warto zaplanować sobie czas w ten sposób, by w niedzielę 28 czerwca uczestniczyć w największej imprezie tego typu w Polsce.

ig

 

UWAGA!

Podczas Święta Roweru odbędzie się zbiórka na rzecz 6-letniego Szymka. Piszemy o tym tutaj: jedziemy dla Szymka

W tym samym czasie odbędzie się także inna zbiórka „Jesteśmy kowalami losu niepełnosprawnych dzieci”, Fundacji „Stella” im. Agaty Orłowskiej. – Bardzo prosimy o wsparcie podopiecznych naszej Fundacji – mówi Monika Wasilewska – Puchacz, prezes fundacji. –  Nasza pomoc dzieciom to głównie rehabilitacja. Podczas Święta Roweru chcemy przejechać specjalną trasą. Będzie to wyjazd zintegrowanej grupy z naszej Fundacji, dzieci niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. W naszą 2-kilometrową trasę startujemy o godz. 10.30.

(J.A.)
SR_PLAKAT_2015_programSR_PLAKAT_2015_calosc

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7581).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.