W dziale | Fakty

Walentynkowo w Dwójce

Opublikowany 22.02.2016

Walentynki to nadzwyczajny czas, szczególnie dla zakochanych. A gdzie indziej spotyka się swoje pierwsze miłości, jeśli nie w szkole? Chcąc dopomóc młodym parom uczcić ten wyjątkowy dzień, Spółdzielnia Uczniowska „Karmelka” zorganizowała w piątek, 12 lutego b.r., imprezę walentynkową. Wśród wielu atrakcji, jakie czekały tego dnia gimnazjalistów, były m.in. poczta walentynkowa roznoszona przez specjalnych „listonoszy”, „Cukiernia walentynkowa” czy „Fotościanka” do robienia pamiątkowych zdjęć (a także selfie). Nie zabrakło też romantycznej muzyki puszczanej na każdej z przerw, koncertu życzeń, a także… konkursu na Walentynkę i Walentynka 2016.

Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się dużo wcześniej. Przez dwa tygodnie w sklepiku szkolnym można było kupić kolorowe kartki walentynkowe, które później uczniowie wrzucali do specjalnej skrzynki (to właśnie od ilości pocztówek, tzw. walentynek, zależało, kto wygra w konkursie na Walentynka i Walentynkę). Tydzień przed planowaną zabawą opiekunka SU, pani Małgorzata Wysoczyńska, z grupą dziewcząt piekła serduszkowe ciasteczka, które później zostały pięknie przyozdobione lukrem i masą marcepanową. Kolejne chętne dziewczyny wykonały rekwizyty niezbędne do „Fotościanki”. Na korytarzach porozwieszane zostały plakaty informujące o przebiegu całej imprezy. Wreszcie dzień przed imprezą, w sklepiku kilka dzielnych mam wraz ze swoimi córkami oraz oczywiście panią Małgosią do późnych godzin wieczornych przygotowywały różne słodkości, które wystawione zostały później do sprzedaży w „Cukierni”.

Piątek już od rana zapowiadał się bardzo ciekawie. Ku uciesze wszystkich gimnazjalistów każdy, kto ubrał się na czerwono, był niepytany. Korytarze zaczerwieniły się więc od uczniowskich strojów, a łącznik został dodatkowo udekorowany w kolorowe serduszka i balony. Po drugiej godzinie lekcyjnej, na korytarzu na pierwszym piętrze zaroiło się od młodzieży, zwabionej słodkimi zapachami, bowiem na stolikach czekały już różnego rodzaju ciasta, ciasteczka, babeczki, owoce w czekoladzie i wiele innych łakoci. Chętni pozowali do pamiątkowych zdjęć, które wykonywał pan dyrektor, i które później wyświetlane były na telebimie (można je będzie oglądać jeszcze po feriach). Pod koniec przerwy obiadowej zgromadzeni na łączniku uczniowie, nauczyciele oraz rodzice (którzy także i w tym dniu byli obecni i pomagali nam w sprawnym przeprowadzeniu imprezy) poznali zwycięzców konkursu na Walentynka i Walentynkę. Najwięcej kartek od tajemniczych wielbicielek otrzymał uczeń klasy IIIc, Adrian Zawiślak, i to on został Walentynkiem 2016. Jeżeli chodzi o tytuł Walentynki, to sprawa była bardziej skomplikowana, bowiem tyle samo kartek dostało aż… 4 dziewczyny. Dobrze, że w rozwiązaniu tego problemu pomogła nam 3 letnia siostra naszej koleżanki, Nikola, która wylosowała zwyciężczynię. Okazała się nią Edyta Piątek, również uczennica klasy IIIc. Pozostałe dziewczyny otrzymały jako nagrodę pocieszenia bransoletki, a walentynkowa para dostała pluszowe miśki.

To był cudowny dzień, pełen emocji i niespodzianek, w dodatku ostatni przed feriami. Po raz kolejny pokazaliśmy jak można się bawić i angażować do tej zabawy całą społeczność szkolną oraz rodziców, na których jak się przekonaliśmy, zawsze możemy liczyć.

DSC03112DSC03113DSC03115DSC03125Karolina Borówka

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7581).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.