Weronika Dajek w królewskim stylu ponownie Mistrzynią Polski

Weronika Dajek z LUKS Lubartów wygrała wszystkie 9 partii w Mistrzostwach Polski w szachach do lat 8.

Zawody zorganizowano w Poroninie w dniach od 10 do 15 czerwca. W zawodach wzięły udział 23 zawodniczki z utytułowanych klubów z całej Polski. Sukces Weroniki jest potrójny, bowiem zdobyła I centralną kategorię szachową oraz wypełniła normę na II klasę sportową. Rywalizowano na dystansie 9 rund przy czasie 60 minut na partię dla zawodnika plus 30 sekund bonusu za ruch. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Ślusarczyk z MKS MOS Wieliczka, trzecie Agnieszka Kulik w UKS Jastrzębie Zdrój. Gratulacje należą się również osobistemu trenerowi Weroniki, tacie Pawłowi Dajek.

Chętni mogą zagrać w szachy z Weroniką podczas turniejów organizowanych przez Lubartowski Ośrodek Kultury. Wyjazd został współfinansowany ze środków Miasta Lubartów.