Wicemistrz województwa w tenisie stołowym z Lubartowa

Drużyna chłopców Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie wicemistrzem województwa w tenisie stołowym.unnamed (1)

Droga do zdobycia tytułu wicemistrzów województwa rozpoczęła się 12 stycznia 2015 r. w pawilonie MKS „Lewart”, gdzie rozegrane zostały mistrzostwa powiatu lubartowskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyły trzy drużyny dziewcząt i pięć drużyn chłopców. Po rozegraniu wszystkich meczów dziewczęta zajęły III, a chłopcy I miejsce w powiecie. Obie drużyny startowały pod opieką pani BeatySajdy.

Zwycięska drużyna chłopców w składzie: Bartek Aftyka (IIIa), Paweł Wójcik (IIt) i Maciek Krasucki (Ih) reprezentowała nasz powiat w zawodach rejonowych, gdzie walczyła o uzyskanie awansu do turnieju wojewódzkiego. I tutaj drużyna tenisistów z Zespołu Szkół przy ulicy Chopina nie miała sobie równych. Bez problemu pokonała wszystkie drużyny z sąsiednich powiatów i 21 stycznia wystartowała w Mistrzostwach Województwa.

W tych zawodach nasi reprezentanci musieli stawić czoło najlepszym tenisistom z terenu całego województwa lubelskiego. Rozegrali wiele wyrównanych pojedynków, niejednokrotnie wygrywając mecze z zawodnikami wyżej sklasyfikowanymi w rankingu WZTS. Dzięki znakomitej postawie i doskonałemu przygotowaniu dotarli do finału, gdzie w spotkaniu z drużyną z I LO w Łukowie walczyli o tytuł mistrzowski.

Pojedynek był bardzo wyrównany i – pomimo wygrania kilku meczów – nasi tenisiści stołowi musieli uznać wyższość rywali, zdobywając jednocześnie tytuł Wicemistrzów Województwa Lubelskiego.

Z. Sajda

unnamed unnamed (2)