W dziale | Fakty

Wielka kwesta dla Daniela

Opublikowany 18.11.2011

Blisko 10 tys. zł ofiarowali mieszkańcy Lubartowa dla Daniela Szysiaka, który po ciężkim wypadku wymaga intensywnej rehabilitacji. Pieniądze zbierali jego przyjaciele podczas kwesty w niedzielę, 13 listopada.
A już w tą niedzielę (20 listopada) kolejna akcja uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego. W Zespole Szkół nr 2 przy ul. Chopina zorganizują koncert charytatywny. Tego dnia będą też kwestować w Skrobowie, przed miejscową kaplicą. – Zapraszamy na koncert w wykonaniu artystów Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie – mówi Edyta Lewtak, pedagog szkolny. – Wstęp będzie wolny, ale podczas koncertu będzie można nabyć „cegiełkę” i w ten sposób pomóc Danielowi.
W ostatki, 26 listopada, młodzież będzie zbierała pieniądze podczas „Pojedynku hip – hopowego” w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie.
Daniel uległ wypadkowi samochodowemu w wakacje. Jechał z dwójką kolegów nad jezioro. Przeżył tylko on. Dziś wymaga specjalistycznej opieki medycznej. Przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Bydgoszczy. Leczenie chłopca jest kosztowne. – Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem kwoty, jaką udało się zebrać podczas niedzielnej kwesty – mówi Justyna Wereszczyńska, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi”, które także zaangażowało się w akcję. – Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc Danielowi i wsparli go finansowo.
Aleksandra Jędryszka

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (3929).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.