Wieści z CSK

Klub Muzyczny CSK

Jazz w CSK | Koncert Michał Martyniuk Quartet

15 PAŹ 2020 | 20:00

Klub Muzyczny CSK

Michal Martyniuk to jeden z najbardziej obiecujących polskich pianistów i kompozytorów jazzowych. Na swoim koncie ma trzy albumy: nagrany w Auckland „After ‘Ours” oraz „Nothing To Prove”, który zaowocował nominacją do Fryderyka 2019. Michał Martuniuk nominowany został również do nagrody NZ Music Awards 2020 w kategorii the Best Jazz Artist za ostatnią płytę „Resonate”. Podczas koncertu w Lublinie Artysta wystąpi z Bartkiem Chojnackim (kontrabas), Adamem Zagórskim (perkusja) oraz Kubą Mizerackim (gitara).

bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

KINO CSK

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, reż. Jan Holubek

15, 16, 17 PAŹ 2020 |19:00

18 PAŹ |17:00

Kino CSK

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

– bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkania.com

15 PAŹ 2020 | 20.53 | Kino CSK

UWAGA! Po zakończeniu premierowego seansu wyjątkowe spotkanie z Piotrem Trojanem – aktorem, odtwórcą głównej roli w filmie. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CSK.

Akademia Kina CSK | Kolejny Batman? Czyli o nośności mitu mrocznego rycerza i różnych jego realizacjach

15 PAŹ 2020 | 19.00

Powracamy z Akademią Kina CSK. To propozycja dla osób, które lubią kino i chcą czerpać jeszcze większą frajdę z oglądania filmów i seriali.

W tym tygodniu wykład Kuby Koisza – prawdopodobnie największego w Polsce miłośnika i specjalisty od Rocky’ego i Sylvestra Stallone.

Co za dużo, to niezdrowo? To powiedzenie nie dotyczy chyba Batmana, bowiem Mroczny Rycerz jest wyciskany przez popkulturę jak mało który superbohater. Przyjmował twarz Bena Afflecka, Christiana Bale’a, Michaela Keatona, Adama Westa, morfował w polygonową facjatę z serii gier Arkham… Mało tego – właśnie czekamy na kolejną interpretację, w którą wcieli się Robert Pattinson. Czemu tak się dzieje? Odpowiedź „jest on po prostu popularny” wydaje się zbyt leniwa, żeby ktokolwiek mógł się nią zadowolić. Jakie atrybuty czynią Batmana socjologicznie i popkulturowo witalnym symbolem… No właśnie, symbolem czego?

Udział jest bezpłatny – zapisy: http://tiny.cc/3l9ysz .

Link do wydarzenia, które odbywa się na aplikacji Zoom, wyślemy wam w dniu wykładu.

Spotkania

Warsztaty: Przestrzeń Otwarta

12 i 19 PAŹ 2020 | 9:00-11.00

16 PAŹ 2020 | 14:00-16:00

Małe CSK

Zapraszamy do Przestrzeni Otwartej w Małym CSK, gdzie pod okiem doświadczonej animatorki będzie można twórczo i w miłej atmosferze spędzić czas. W każdy poniedziałek zajęcia prowadzone są dla dzieci i rodziców w wieku 1,5-3 lata, zaś w październikowe piątki – dla młodzieży od 10 roku życia. Serdecznie zapraszamy!

– obowiązują zapisy: [email protected]

Warsztaty Land Art

16 PAŹ 2020 | 16:30 -17:30

Małe CSK

Zapraszamy grupy zorganizowane dzieci w wieku 4-7 oraz 8-12 na warsztaty Land Artu, tj. sztuki ziemi. W trakcie zajęć dzieci poznają najsłynniejsze realizacje tego kierunku. Następnie zostaną zaangażowane w tworzenie własnych prac z materiałów przyrodniczych, tj: liście, kamienie, kasztany, gałązki itp.

– obowiązują zapisy: [email protected]


Międzynarodowe Spotkania Studenckie

14 PAŹ 2020 | 18:00-20:00

Małe CSK

Spotkania integracyjno-kulturoznawcze dla studentów, współprowadzone przez ich rówieśników zza granicy. Podczas warsztatów będziemy poznawać kulturę, język i tradycje związane z aktywnym spędzaniem wolnego czasu w różnych krajach, z których pochodzą studenci zagraniczni podejmujący naukę w Lublinie. Zajęcia w języku angielskim.

– liczba miejsc ograniczona; wstęp wolny

– obowiązują zapisy: [email protected]

WYSTAWY

Instalacja Simple Pased 2 | dr Henryk Kuś

Wernisaż 16 PAŹ 2020 |18:00

do 2 LIS 2020

Foyer Sali Kinowej (-1)

Praca Henryka Kusia podejmuje problem tożsamości mieszkańców ziemi lubelskiej, odnosząc się do elementów identyfikujących otoczenie kulturowe, stanowiące charakterystyczną przestrzeń, znikającą wobec przemian, jakie zachodzą w wyniku przekształceń cywilizacyjnych i zaniku tradycyjnych składników pejzażu wsi. Instalacja wykonana techniką własną. Zrealizowana w ramach stypendium Stowarzyszenia ZAiKS.

– wstęp wolny

Wystawa prof. Leszka Mądzika „Z mroku”

do 22 LIS 2020

przestrzeń otwarta (poziom 0)

Wystawa scenograficzna autorstwa prof. Leszka Mądzika – Dyrektora Artystycznego Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” i założyciela Sceny Plastycznej KUL. Inspiracją wiodącą jest to, co w teatrze wydobywa się z mroku. „Ciemność to nie tylko lęk, ale także szansa na spotkanie w przestrzeni, poprzez którą wyzwolone przez mrok światło uwodzi nas, tym co obnaża, ujarzmia, mówi o przeżyciach. Wędrówka przez niektóre fragmenty spektakli zanurzone w światło są próbą przywołania, choć w części tytułów: „Wilgoć”, „Zielnik”, „Wędrowne”, które wsparte muzyką są zaproszeniem do odwiedzenia przestrzeni świata tego bezsłownego teatru” (prof. Leszek Mądzik).

– wstęp wolny

Wystawa studentów uczelni artystycznych „Prometeusz”

Do 30 PAŹ 2020

City Project -1

Wystawa prezentująca najciekawsze prace studentów polskich Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa, Wrocławia, Warszawy oraz z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Co roku motywem przewodnim jest mitologia. Ta edycja inspirowana jest mitem o Prometeuszu. Tworzone eksponaty mogą przybrać formę kostiumów, elementów scenografii, makiet, instalacji multimedialnych lub innych form instalacji przestrzennych.

– wystawa czynna wtorek – niedziela, 12.00-18.00.

– wstęp wolny

Wystawa „Ojce i Dziatki – piękno relacji w sztuce Józefa Wilkonia”

Do 18 PAŹ 2020

Galeria Wystaw Czasowych poziom +1

Jubileuszowa wystawa, prezentująca przekrojowo twórczość wybitnego artysty Józefa Wilkonia, to wydarzenie szczególne . Zorganizowana z okazji Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki” prezentuje wizję więzi i relacji międzypokoleniowych również na przykładzie świata fauny. Józef Wilkoń – mistrz nastroju, czarodziej formy, po raz kolejny zabierze nas w artystyczną podróż. Będzie to niezwykła okazja, by przyjrzeć się ilustracji książkowej wykonanej w różnych technikach od pasteli, poprzez rzeźbę w drewnie i metalu.

– bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

Wystawa Agnieszki Kicińskiej, „Niebo nad Budapesztem”

do 25 PAŹ 2020

Galeria Wystaw Czasowych -1

Cykl 17 obrazów, które powstały w 2019 roku jako rodzaj pamiętnika z podróży. Artystka wcześniej malowała m.in. Lizbonę, Paryż i Berlin. Obrazy Agnieszki Kicińskiej to również próba pokazania, oswojenia architektury, udowodnienia jak bardzo jest malarska. Agnieszka Kicińska – w latach 1997-2002 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

– szczegółowe informacje na spotkaniakultur.com


Sklepik Kulturalny czynny codziennie w godzinach 10:00-18:00.

Tarasy Widokowe – zapraszamy w godzinach otwarcia budynku, tj. 8:00 – 21:00.

W trosce o bezpieczeństwo osoby wchodzące do budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie powinny zdezynfekować ręce, zasłonić usta i nos oraz zachowywać dystans społeczny.

W razie pytań proszę o kontakt.

Więcej na www.spotkaniakultur.com

Andrzej Goliszek