W dziale | Fakty

WOREK MEDALI LUBARTOWSKICH PINGPONGISTÓW

Opublikowany 10.09.2020

Lewart – 43 medale, STS – 5 medali podczas Mistrzostw Województwa

W dwa ostatnie weekendy w Woli Osowińskiej odbyły się zaległe imprezy rangi Mistrzostw Województwa Lubelskiego w tenisie stołowym. Przy stołach rywalizowali skrzaci, żacy, młodzicy młodsi, młodzicy, kadeci i juniorzy. Podczas tych zawodów przedstawiciele dwóch lubartowskich klubów – Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów oraz Miejskiego Klubu Sportowego Stowarzyszenie Tenisa Stołowego Lubartów wielokrotnie stawali na podium, a do domów wrócili z przysłowiowym workiem medali.

Rywalizacja toczyła się w grach – pojedynczej, podwójnej i drużynowej (skrzaci), indywidualnej, podwójnej, mieszanej i drużynowej (żacy, młodzicy, juniorzy), indywidualnej, podwójnej i mieszanej (młodzicy młodsi) oraz drużynowej (kadeci). Młodzi pingpongiści z lubartowskich klubów podczas mistrzostw zdobyli 48 medali: Lewart 43 krążki – 16 złotych, 11 srebrnych, 16 brązowych, zaś STS Lubartów 5 medali – złoty, srebrny i 3 brązowe.

Tak dobre wyniki sprawiły, że liczna grupa zawodników Lewartu zapewniła sobie prawo startu w Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Po mistrzowskich zawodach trener Lewartu Lubartów Jakub Sagan powiedział: – Jestem bardzo zadowolony z osiągnięć moich podopiecznych. To były mozolne i pracowite dwa weekendy. Kolejny raz w ciężkim i trudnym procesie szkoleniowym z młodzieżą pokazaliśmy wraz z zarządem klubu i rodzicami, jak otrzymane fundusze z dotacji z Miasta Lubartów i lokalnych sponsorów przekuć w sukces. Przed znaczną grupą zawodników Lewartu udział i walka w najważniejszych krajowych zawodach, czyli Mistrzostwach Polski.

Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii oraz miejsca naszych przedstawicieli:

gra drużynowa skrzatek: 1. Lewart (Aleksandra Karczmarz, Hanna Sagan); gra drużynowa skrzatów: 1. Ogniwo Chełm, 2. STS Lubartów (Jakub Gozdal, Albert Lipski), 3-4. Lewart (Błażej Wójcik, Marcel Sagan); gra pojedyncza skrzatek: 1. Kinga Piech (Ogniwo), 2. Angelika Czajka (Kłos Wola Skromowska), 3. Aleksandra Karczmarz, 5-7. Hanna Sagan (obie Lewart), Alicja Matyjaszczyk (STS Lubartów); gra pojedyncza skrzatów: 1. Szymon Mróz (Ogniwo), 3. Jakub Gozdal, 9-13. Albert Lipski (obaj STS Lubartów), Błażej Wójcik, Marcel Sagan (obaj Lewart); gra podwójna skrzatek: 1. Angelika Czajka/Alicja Matyjaszczyk (Kłos/STS Lubartów), 3. Aleksandra Karczmarz/Hanna Sagan (Lewart); gra podwójna skrzatów: 1. Filip Stępnicki/Kuba Kryczka (Dynamo Gózd), 3-4. Marcel Sagan/Błażej Wójcik (Lewart), Jakub Gozdal/Albert Lipski (STS Lubartów); gra drużynowa żaczek: 1. Dwójka Kraśnik, 3-4. Lewart (Maria Karczmarz, Aleksandra Karczmarz); gra drużynowa żaków: 1. Ogniwo, 2. Lewart (Michał Kuta, Błażej Wójcik); gra pojedyncza żaczek: 1. Maja Łakoma (Heksa Niedrzwica Duża), 2. Maria Karczmarz (Lewart); gra pojedyncza żaków: 1. Przemysław Kalinowski (Ogniwo), 3. Michał Kuta (Lewart); gra podwójna żaczek: 1. Maria Karczmarz/Maja Łakoma (Lewart/Heksa); gra podwójna żaków: 1. Michał Kuta/Przemysław Kalinowski (Lewart/Ogniwo); gra mieszana żaków: 1. Michał Kuta/Maria Karczmarz (Lewart); gra drużynowa młodziczek: 1. Lewart (Aleksandra Zgierska, Maria Karczmarz); gra drużynowa młodzików: 1. Lewart I (Wiktor Kozioł, Bartosz Wójtowicz), 3-4. Lewart II (Błażej Kuta, Michał Kuta), Kłos (Dawid Czajka, Kuba Obroślak), 5. Junior Łucka (Dawid Wnuk, Adam Borzęcki, Wiktor Pawlina); gra pojedyncza młodziczek: 1. Maja Łakoma (Heksa), 2. Aleksandra Zgierska, 5-8. Maria Karczmarz (obie Lewart), 9. Weronika Pudlak (Kłos); gra pojedyncza młodzików: 1. Wiktor Kozioł, 3. Bartosz Wójtowicz, 5-8. Błażej Kuta, Michał Kuta (wszyscy Lewart), Kuba Obroślak, 9-13. Dawid Czajka, Jakub Nicpoń (wszyscy Kłos), Patryk Janasz (STS); gra podwójna młodziczek: 1. Aleksandra Zgierska/Maria Karczmarz (Lewart); gra podwójna młodzików: 1. Wiktor Kozioł/Bartosz Wójtowicz (Lewart), 3-4. Błażej Kuta/Jacek Kołacz (Lewart/Sygnał), 5-6. Patryk Janasz/Jakub Nicpoń (STS/Kłos); gra mieszana młodzików: 1. Maciej Bielecki/Maja Łakoma (Sygnał), 2. Wiktor Kozioł/Aleksandra Zgierska (Lewart), 3. Błażej Kuta/Natalia Tkaczyk (Lewart/Sygnał), 5-7. Bartosz Wójtowicz/Maria Karczmarz (Lewart), Dawid Czajka/Weronika Pudlak (Kłos); gra drużynowa juniorek: 1. Żaczek Fajsławice, 3-4. Lewart (Anna Lipska, Katarzyna Jusiak); gra drużynowa juniorów: 1. SMS Włodawa; gra pojedyncza juniorek: 1. Anna Lipska, 5-8. Katarzyna Jusiak (obie Lewart); gra pojedyncza juniorów: 1. Miłosz Plewik (CKFiS Bełżyce), 2. Bartosz Kowalczyk (Lewart); gra podwójna juniorek: 1. Weronika Szewczak/Kinga Tymicka (Żaczek), 3. Katarzyna Jusiak/Emilia Kołomańska (Lewart/Dynamo); gra podwójna juniorów: 1. Miłosz Plewik/Dominik Maciąg (CKFiS Bełżyce/Heksa); gra mieszana juniorów: 1. Jakub Zguczyński/Anna Lipska (SMS Włodawa/Lewart), 2. Bartosz Kowalczyk/Aleksandra Osuch (Lewart/Trefl Zamość), 5. Paweł Misiarz/Katarzyna Jusiak (Trefl/Lewart); gra drużynowa kadetek: 1. Lewart (Agata Lipska, Karolina Wójtowicz); gra drużynowa kadetów: 1. Heksa, 2. Lewart (Rafał Pawłowski, Maksymilian Karczmarz, Wiktor Kudło); gra pojedyncza młodziczek młodszych: 1. Wiktoria Salecka (Żaczek), 3-4. Maria Karczmarz (Lewart); gra pojedyncza młodzików młodszych: 1. Maciej Bielecki (Heksa), 3-4. Błażej Kuta, 5-8. Michał Kuta (obaj Lewart), Wiktor Borzęcki (Junior); gra podwójna młodziczek młodszych: 1. Wiktoria Salecka/Antonina Serafin (Żaczek), 2. Maria Karczmarz/Natalia Tkaczyk (Lewart/Sygnał); gra podwójna młodzików młodszych: 1. Maciej Bielecki/Antoni Kowalczyk (Heksa), 2. Michał Kuta/Przemysław Kalinowski (Lewart/Ogniwo), 3-4. Błażej Kuta/Jacek Kołacz (Lewart/Sygnał); gra mieszana młodzików młodszych: 1. Błażej Kuta/Natalia Tkaczyk (Lewart/Sygnał), 5-6. Michał Kuta/Maria Karczmarz (Lewart).

ig, foto. www.lubartowskitenis.pl

 

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7004).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.