W dziale | Fakty

Wszyscy czekamy już na święta …

Opublikowany 21.12.2015

Z radosną niecierpliwością, w oczekiwaniu na spełnienie naszych życzeń i nadziei. Wyjątkowość tego czasu jest oczywista. Nosimy w sobie dziecięcą ciekawość, radość z nieoczekiwanych prezentów, delikatność wzruszeń. Wierzymy, że odnajdziemy w sobie pokłady dobra i życzliwości. Nie chcemy niczego szczególnego, ponieważ nadzwyczajne jest przeżywanie cudownych emocji z najbliższymi. Uśmiech, ciepło w oczach drugiego człowieka, szczęście, że jesteśmy razem przy jednym stole- to magia tych świąt. W ich nastrój wprowadził nas także finał XXIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego ,,Moje Boże Narodzenie”. Bardzo serdecznie, z życzeniami, kolędami i opłatkiem zostaliśmy przywitani w MDK ,,Pod Akacją”. Możemy być dumni z osiągnięć naszych utalentowanych uczennic z klasy I A, które pracowały pod kierunkiem p. Beaty Cieślak. Na konkurs plastyczny wpłynęło 1025 prac! Nagrodę otrzymała Agnieszka Wróbel, dziewczyna o niebywałej wrażliwości i skromności. Wiele razy podkreślano wyjątkowość i subtelność jej pracy.
W kategorii literackiej- poezja- Nagrodę zdobyła Martyna Chmielewska za piękne i mądre wiersze, pokazujące święta z perspektywy samotności i obojętności ludzi. Jej wiersz został zaprezentowany przez młodego aktora Teatru Panopticum. W kategorii literackiej oceniono 345 prac.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i mamy nadzieję na więcej tak wspaniałych prac. Wszystkim zaś życzymy wspaniałych, rodzinnych i cudownych Świąt Bożego Narodzenia.
ZS2

Martyna Chmielewska /Opowieść Wigilijna/

Zziębnięte ciało pod murem, oświetlone
pierwszą gwiazdką.
Jest zimno,
Jest jej zimno.
Jedzą, siedzą, piją.
Zziębnięte ciało pod murem, oświetlone
pierwszą gwiazdką.
Śmieją się. Żartują. Weselą się.
Zziębnięte ciało pod murem, oświetlone
pierwszą gwiazdką.
Obojętne myśli.
Przygasłe serca.
Pusty żołądek.
Zziębnięte ciało pod murem, niewidoczne
przez chmury na niebie.
Nie widzą cierpienia.
Nie czują chłodu.
Nie czują smutku.
Tłuste ręce sięgające w głąb stołu.

Przecież są święta!

 

3 001 1 001 _DSC0004 _DSC0011 _DSC0034 _DSC0032 _DSC0015 _DSC0014

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6724).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.