Wyjazdowe sukcesy szachistów

Rogoza wygrywa w Krynce…

W Krynce 18 marca zorganizowano III Turniej Szachowy Pamięci Łukowskich Żołnierzy Wyklętych. W turnieju wystąpiło trzech zawodników LUKS-u:Andrzej Rogoza,Michał i Tomasz Drozd. Nieoczekiwanym gościem Turnieju był Ronald Werelich siostrzeniec chorążego Antoniego Dołęgi pseud. Kulawy Antek, Znicz – komendanta II Rejonu WiN w Obwodzie Łuków, jednego z ostatnich „Żołnierzy Wyklętych” który na terenie powiatu łukowskiego ukrywał się do 1982 roku. Otwarcia Turnieju dokonali: Ryszard Grafik – prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków, Mariusz Osiak – wójt gminy Łuków, Piotr Piwowarczyk – prezes Lubelskiego Związku Szachowego oraz organizatorzy Konrad Szczygieł – prezes Klubu Szachowego Hetman Krynka i Wojciech Szczygieł sędzia Turnieju, z-ca wójta gminy Łuków. Turniej zgromadził zawodników z m.in. takich miejscowości jak: Krynka, Łuków, Lublin, Lubartów, Radzyń Podl., Siedlce czy Węgrów.
Zawodnicy prezentowali wysoki poziom. Bezkonkurencyjny okazał się Andrzej Rogoza zajmując I miejsce z wynikiem (8.5/9).Tomasz Drozd był 35 (3/9).Michał Drozd zajął 10 miejsce w kategorii Szkół Podstawowych.

Druga runda w Międzyrzecu

W Międzyrzecu Podlaskim 23 marca zorganizowano II rundę Turnieju o Puchar Burmistrza w szachach. Turniej odbył się na dystansie. 9 rund w tempie 9+5″. W zawodach udział wzięło 64 zawodników z (Siedlec,Lubartowa,Legionowa,Lublina, Mińska Mazowieckiego,Terespola,Międzyrzeca,Gdańska,Białej Podlaski, Kąkolewnicy, Radzynia, Łukowa) W zawodach wystąpiło 6 zawodników z LUKS Lubartów. Andrzej Rogoza zajął 8 miejsce (6pkt/9), Piotr Opolski 29 miejsce (5pkt/9),Tomasz Drozd 47miejsce (4pkt/9).

Bardzo dobrze spisali się najmłodsi nasi zawodnicy. W kat. do 8 lat Michał Drozd zajął 2 miejsce ustępując tylko dzięki punktacji pomocniczej Szymonowi Susce z Łukowa. W bezpośrednim pojedynku wygrał Michał. W kat. do lat 10 Artur Gryzio zajął 3 miejsce, a Wiktor Opolski był 4. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.