W dziale | Fakty

Wyróżnienie za „Maski” dla ucznia II LO

Opublikowany 10.11.2017

Krzysztof Kasperek, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „To MY tworzymy Świat” za film „Maski”.

„Jesteśmy częścią tego świata. Mamy ogromny wpływ na to, jak on wygląda i jak się zmienia. Od nas zależy, czy zmiany będą pozytywne. Świat dziś wyznaczył sobie cele, które mają budować pokojową przyszłość, zapewnić sprawiedliwość, poszanowanie godności człowieka i równe szanse dla wszystkich ludzi.” Tak brzmiała idea konkursu zorganizowanego przez firmę CANON. „To MY tworzymy Świat” jest projektem adresowanym do młodych kreatywnych obserwatorów tego świata, do ludzi, którzy chcą budować poczucie odpowiedzialności za ten świat, do odważnych, którzy chcą za pomocą obrazu pokazać swój punkt widzenia i zainspirować innych do działania. Konkurs miał na celu zachęcenie jednostek i lokalnych społeczności do obserwowania otoczenia, oceniania pozytywnych zjawisk i zwracania uwagi na negatywne zjawiska, które należy zmienić.

W ramach III edycji konkursu można było nadesłać prace w dwóch kategoriach: reportaż zdjęciowy lub praca multimedialna. W drugiej kategorii wyróżniono film ucznia II LO. W ocenie komisji konkursowej czytamy: „Różne formy wyrazu budują bardzo ciekawą całość. Film pokazuje, że jesteśmy różni i czasem zakładamy maski. Wydaje się być manifestem, ale pokazuje też prawdziwe przykłady ludzi zmieniających świat.”

Gratulujemy Krzysztofowi, który już kolejny raz pokazał swoją wrażliwość artystyczną i udowodnił umiejętność tworzenia ciekawej pracy, wykorzystującej techniki multimedialne.

Nauczycielem II LO, wspierającym działania artystyczne Krzysztofa, jest pani Justyna Świderska-Niedobit.

Film Krzysztofa Kasperka dostępny jest pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=PTImlx-RHZE&feature=youtu.be

II LO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6912).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.