WYSOKIE ZWYCIĘSTWA PIŁKARZY LEWARTU

Zespół z Lubartowa jest niepokonany od pięciu spotkań

Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” podopieczni Łukasza Mierzejewskiego rozegrali dwa ligowe mecze, w których zdobyli komplet, sześciu punktów. Jedenastka z ulicy Parkowej najpierw rozgromiła u siebie Huczwę Tyszowce 7:0, a następnie w derbach powiatu lubartowskiego pokonała na wyjeździe Polesie Kock 4:0. Trwa znakomita passa naszej jedenastki. Lewart jest niepokonany od pięciu spotkań. Bilans tego okresu, to cztery zwycięstwa i remis. Po jedenastu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują czwarte miejsce. Zgromadzili dwadzieścia trzy punkty, a do lidera tracą siedem oczek.

STRZELANINA PRZY PARKOWEJ

To był kolejny mecz ligowy, w którym piłkarze Lewartu zaimponowali skutecznością. Na własnym boisku wygrali z Huczwą Tyszowce aż 7:0. A rozpoczęło się dość sennie i niemrawo. Być może wpływ na postawę w pierwszym kwadransie miało opóźnienie rozpoczęcia spotkania. Goście mieli kłopoty z dojazdem do Lubartowa i sędzia rozpoczął pojedynek z blisko półgodzinnym poślizgiem. Worek z bramkami w 18 minucie rozwiązał kapitan zespołu Karol Bujak, skutecznie egzekwując rzut karny. W końcówce pierwszej odsłony dwie bramki zdobył Dawid Pikul i na przerwę miejscowi schodzili z bezpiecznym wynikiem. Na drugą połowę biało-niebiescy wyszli z pięcioma nowymi zawodnikami. Trener Łukasz Mierzejewski w przerwie dokonał pięciu zmian, oszczędzając siły podopiecznych na pucharową konfrontację z Motorem Lublin. Jakość gry zespołu nie zmieniła się. Grający na luzie gospodarze zdobyli cztery kolejne gole i mecz zakończył się wynikiem 7:0. Na listę strzelców wpisali się: Michał Budzyński, Grzegorz Fularski, ponownie Dawid Pikul oraz Mateusz Filipczuk.

POWIATOWE DERBY DLA LEWARTU

W ostatnim z dotychczas rozegranych spotkań zespół z Lubartowa rywalizował w Kocku z miejscowym Polesiem. Były to derby naszego powiatu i kibice liczyli na emocjonujący pojedynek. Zespół z Kocka od niedawna prowadzi Grzegorz Białek. To były szkoleniowiec Lewartu, który trenował kilku z obecnych piłkarzy podczas swej pracy w Lubartowie. To był dodatkowy smaczek rywalizacji.

W pierwszej połowie kibice nie ujrzeli żadnej bramki. Widzieli za to dużo walki i determinacji z obu stron. Druga odsłona meczu rozpoczęła się od dwóch ciosów gości. Najpierw Łukasz Najda w 51 minucie, a po kolejnych pięciu Artur Szkutnik dali przyjezdnym komfort spokojnego przebiegu meczu. Ostatnie 30 minut Lewart zmuszony był grać w liczebnym osłabieniu. W 62 minucie Łukasz Najda otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Gospodarze zwietrzyli szansę i odważniej zaatakowali. Jednak tego dnia zdecydowanie lepszym zespołem był Lewart. Potwierdzeniem tego były dwie kolejne bramki, które na swoim koncie zapisali środkowi obrońcy – Michał Budzyński i Dariusz Michna.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Huczwa Tyszowce 7:0 (3:0) ; gole dla Lewartu zdobyli: Karol Bujak w 18 z rzutu karnego, Dawid Pikul w 38, 42, 78, Michał Budzyński w 58, Grzegorz Fularski w 74, Mateusz Filipczuk w 90 minucie.

Skład Lewartu: Parzyszek – Wankiewicz, Budzyński, Michna, Marzęda (od 46 min. Golda), Pokrywka (od 46 min. Filipczuk), Majewski, Bujak (od 46 min. Mitura), Najda (od 46 min. Adrian Pikul), Dawid Pikul, Szkutnik (od 46 min. Fularski).

Polesie Kock – Lewart Lubartów 0:4 (0:0); gole dla Lewartu zdobyli: Łukasz Najda w 51, Artur Szkutnik w 56, Michał Budzyński w 78, Dariusz Michna w 82 minucie.

Skład Lewartu: Parzyszek – Wankiewicz, Budzyński, Michna, Marzęda, Pokrywka (od 80 min. Muzyka), Majewski (od 82 min. Mitura), Bujak (od 73 min. Adrian Pikul), Najda, Dawid Pikul (od 61 min. Filipczuk), Szkutnik (od 57 min. Fularski).

W najbliższą sobotę 20 października, w ramach dwunastej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z Powiślakiem Końskowola. Początek spotkania o godzinie 13.00. W następnej kolejce (w sobotę 27 października) podopieczni Łukasza Mierzejewskiego będą rywalizowali na wyjeździe z MKS Ryki.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź