W dziale | Fakty, Kultura

Ruszył projekt „Lato w teatrze”

Opublikowany 22.07.2019

Od 22 lipca do 4 sierpnia w Lubartowskim Ośrodku Kultury będą się odbywać bezpłatne półkolonie przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 11 do 18 roku życia w ramach projektu „Lato w teatrze”.

Zajęcia (warsztaty teatralne) rozpoczynają się codziennie od godziny 10.00 i trwają do godziny 18.00 (środkowa niedziela jest dniem odpoczynku). W ciągu dnia uczestnicy mają zagwarantowany dwudaniowy obiad. – Tematem przewodnim półkolonii będzie teatr, muzyka i ruch – taniec, akrobatyka. Zajęcia poprowadzi znakomita, ogólnopolska kadra artystów-pedagogów. Dzieciaki będą miały możliwość zabawy i rozwoju. Poznania miasta, ponieważ temat przewodni to #3xL czyli trzy razy Lubartów – historia Lubartowa, współczesności i przyszłość naszego miasta oczami dzieciaków i młodzieży. Poznają również różne sposoby kreatywnego tworzenia teatru i muzyki (wokalnej i instrumentalnej). Będą miały okazję poznać tajemnice akrobatyki. Będą aktywnie spędzać czas w gronie rówieśników – informuje Edmund Kuryluk, koordynator „Lata w teatrze”.

Finał będzie w formie spektaklu lub innego działania teatralnego dla mieszkańców Lubartowa. „Lato w teatrze” jest projektem Instytutu Teatralnego im Z. Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sylwia Cichoń

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7004).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.