W dziale | Fakty

Występy szachistów LUKS Lubartów

Opublikowany 05.09.2017

Mistrzostwa Polski Juniorów we Wrocławiu

W dniach 6-9 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych we Wrocławiu. W imprezie we wszystkich grupach  udział wzięło ponad 1000 najsilniejszych szachistów z całej Polski! W grupie chłopców do lat 18 walczyło dwóch zawodników LUKS Lubartów: Adrian Szymon Matyjaszczyk oraz Michał Ramusiewicz. W turnieju szachów szybkich granych tempem 15 minut + 10 sekund za ruch Adrian zajął 65, a Michał 67 miejsce. Z kolei w turnieju szachów błyskawicznych granym tempem 3 minuty + 2 sekundy za ruch, Adrian zajął 55 miejsce, gdzie wygranie ostatniej partii zapewniało miejsce blisko pierwszej 30, a Michał zajął 69 miejsce spośród 74 zawodników.

II Wakacyjny Turniej Szachowy o puchar burmistrza miasta i gminy Opatów

W niedzielę 20 sierpnia Michał Drozd wziął udział w II Wakacyjnym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatów. W Turnieju zagrali zawodnicy z bardzo silnych klubów (Hetman Ostrowiec Św., LUKKS Miedziana Góra, Gambit Starachowice, LUKKS Kielce, LUKKS Nietulisko Duże, KS Lech WSus Poznań, Opatów, Debiut Ostrowiec i LUKS Lubartów).
Michał dzielnie walczył o jak najlepszy wynik. W kategorii do lat 10 zajął 12 miejsce (3 punkty).
Michał wśród chłopców był najmłodszym szachistą. Cały turniej wygrał Michał Choina z klubu Hetman Ostrowiec Św. Za udział w turnieju Michał otrzymał pamiątkowy dyplom, kubek oraz opatowskie krówki.

Turnieje kwalifikacyjne na kategorie szachowe
W dniu 28 sierpnia w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbył się Turniej Kwalifikacyjny na V i IV kategorię szachową.W Turnieju wystąpiło 10 zawodników LUKS Lubartów,którzy rozegrali 7 parti granych tempem 30 minut na zawodnia. Turniej wygrał Michał Drozd (5 pkt)i uzyskał IV kategorię szachową. Drugie miejsce zajął Malesa Krystian (5pkt) i uzyskał V kategorię szachową.Trzecie miejsce zajął Tomasz Drozd (5pkt) i uzyskał IV kategorię szachową.Czwarte miejsce zajął Jakub Dziewulski(5pkt ), również uzyskał IV kategorię szachową. Trzech pierwszych zawodników otrzymało pamiątkowe dyplomy i puchary, wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez firmę STELLA PACK oraz SENDOM -domy drewniane.Wszystkim sponsorom dziękujemy za wsparcie a wszystkim szachistom sportowej postawy na szachownicach.

W dniach 28-29 sierpnia odbył się Turniej Kwalifikacyjny na kategorie szachowe III i wyższe. Lubartowski Ośrodek Kultury gościł 16 szachistów z (Lubartowa, Lublina, Ostrowca Św.) grających 7 rund w tempie 60 minut na zawodnika. Najlepszym zawodnikiem okazał się Hubert Goławski (6,5 pkt), drugie miejsce zajął Mateusz Bojczewski (5,5 pkt), a 3 miejsce zajął Krzysztof Podstawka (5,5 pkt). Artur Gryzio jako jedyny zdobył normę na III kategorię szachową, uzyskując świetny wynik(4 pkt) oraz 4 miejsce w gronie 16 zawodników. Najmłodsi zawodnicy otrzymali drobne upominki ufundowane przez firmę STELLA PACK oraz SENDOM-domy drewniane.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy znakomitych wyników.