Zagrali błyskawicznie, a na deser z Międzynarodowym Mistrzem.

Opublikowany 05.01.2015

Takiej uczty dla miłośników szachów w Lubartowie jeszcze nie było. Oprócz możliwości zagrania błyskawicznie, zdobycia rankingu międzynarodowego lub przynajmniej tzw. „częściówki”, można było zmierzyć się w symultanie z Mistrzem Międzynarodowym – Zbigniewem Księskim 

W „Świątecznym Turnieju Szachów Błyskawicznych oraz Symultanie Szachowej z Mistrzem” zorganizowanej przez Lubartowski Uczniowski Klub Sportowy 30 grudnia na terenie Gimnazjum nr 2 w Lubartowie wzięło udział 44 zawodników. Wydarzenie zrealizowano przy współpracy z Lubartowskim Ośrodkiem Kultury i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Zadanie zostało zrealizowane z środków Gminy Miasta Lubartów.

Turniej został zgłoszony do międzynarodowej oceny FIDE w szachach błyskawicznych. Tempo wynosiło 3 minuty na partie plus bonus 2 sekundy za każdy ruch. Każdy z uczestników mógł rozegrać po 11 partii. Po zaciętych i ciekawych partiach poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach:
Open: 1. Piotr Turowski – 10 pkt.; 2. Andrzej Litwiniec – 9 pkt.; 3. Andrzej Rogoza – 8,5 pkt.; 4. Krzysztof Niewęgłowski – 8,5 pkt.; 5. Jakub Kurlak – 7,5 pkt; 6. Piotr Małyska – 7 pkt.
Do lat 12: 1. Mateusz Bojczewski – 6 pkt.; 2. Eryk Bronisz – 6 pkt.; 3. Julia Drob – 5,5 pkt.; 4. Tomasz Gryta – 5 pkt.; 5. Kacper Litwiniec – 5pkt.; 6. Kacper Łukaszek – 5 pkt.

Pełne wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_6226/results.html?l=pl&tb=10_

Puchary za trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach oraz dyplomy za dziesięć miejsc wręczał dyrektor MOSiR Lubartów – Janusz Gierach. Stauetki otrzymali również najstarszy zawodnik Andrzej Litwiniec z Radzynia Podlaskiego (1947 r), oraz najmłodszy Eryk Trąbka (2008 r).

Okazuje się, że zorganizowanie turnieju w przerwie świątecznej było strzałem w dziesiątkę. Wzięli w nim udział zawodnicy z Lubartowa, który mieszkają na stale w Częstochowie, Warszawie czy Gdańsku – mówi Prezes LUKS Lubartów Jerzy Walczak – po kilku latach szachowej niebytności, znów mogli się spotkać, zagrać i powspominać.

Po turnieju szachów błyskawicznych, 23 uczestników rozegrało seans gry jednoczesnej z Mistrzem Międzynarodowym – Zbigniewem Księskim, który najwyższy ranking w karierze miał 1 stycznia 1999 r. Z wynikiem ELO 2441 zajmował wówczas 13. miejsce wśród polskich szachistów. Zbigniew Księski w 1974 r. zdobył w Grudziądzu tytuł wicemistrza Polski juniorów do 20 lat. W tym samym roku zajął również II miejsce w międzynarodowym turnieju juniorów w Ploeszti. W 1975 r. W Piotrkowie Trybunalskim w 1976, w Bydgoszczy 1987 zdobył srebrne medale mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych. Wielokrotnie zajmował wysokie pozycje w turniejach organizowanych na terenie całej Europy

Po kilku godzinach „Symultana Szachowa z Mistrzem” zakończyła się zwycięstwem dla Mistrza w 20 partiach,. Jedynie trzy przegrał z: Andrzejem Rogozą, Emilem Gębalem oraz z Łukaszem Bojczewskim. Ostatnia symultana w naszym mieście rozegrana została kilkanaście lat temu podczas Dni Lubartowa przez naszego kandydata Mistrza Krajowego – ś.p. Ryszarda Czermińskiego.

>>>galeria FB<<<

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Miasta Lubartów Januszowi Bodziackiemu, Dyrektorowi Gimnazjum nr 2 w Lubartowie Sławomirowi Zdunkowi za udostępnienie łącznika, do rozgrywania turnieju.

Zadanie sfinansowano z środków  Gminy Miasto Lubartów.

DSC_6837 DSC_6865 DSC_6872 DSC_6879 DSC_6885 DSC_6904 DSC_6912 DSC_6914 DSC_6916 DSC_6919 DSC_6920 DSC_6930 DSC_6949

 

Po kilku godzinach „Symultana Szachowa z Mistrzem” zakończyła się zwycięstwem dla Mistrza w 20 partiach,. Jedynie trzy przegrał z: Andrzejem Rogozą, Emilem Gębalem oraz z Łukaszem Bojczewskim.

Po kilku godzinach „Symultana Szachowa z Mistrzem” zakończyła się zwycięstwem dla Mistrza w 20 partiach,. Jedynie trzy przegrał z: Andrzejem Rogozą, Emilem Gębalem oraz z Łukaszem Bojczewskim.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7468).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.